Nadwiślan Góra. Pierwsza porażka trenera Rafała Wójcika

Po przegranej w Mielcu z prowadzącą w drugiej lidze Stalą, śląska drużyna znalazła się w strefie spadkowej.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Od początku dużo lepiej w piłkę grali gospodarze. Piłkarze Stali konstruowali składne akcje, ale w kluczowych momentach brakowało im zimnej krwi.

Zawodnicy Nadwiślana również podchodzili pod pole karne rywala, ale nie stwarzali sobie tak klarownych sytuacji jak miejscowi. Aktywny był zwłaszcza Mohamed Essam, który jednak często gubił się w dryblingach. Z dystansu na mielecką bramkę strzelali Mateusz Wójcik i Dawid Kaszok. Tyle że bez efektu.

Tuż przed przerwą Stal mogła wyjść na prowadzenie, ale bramkarz gości Robert Błąkała okazał się lepszy w pojedynku z Szymonem Sobczakiem.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli gospodarze i szybko przyniosło to zamierzony skutek. Błąkała co prawda popisał się dwoma znakomitymi interwencjami, ale po strzale z przewrotki Andrei Prokicia musiał wyciągać piłkę z siatki.

W 58. minucie doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu miał Mirosław Bierzało, ale fatalnie zachował się w polu karnym gości. W odpowiedzi dwukrotnie po strzałach Piotra Ceglarza piłka minęła bramkę gospodarzy.

W 68. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Tomasz Margol. Chwilę później mielczanie, a konkretnie Sebastian Zalepa, strzelili drugą bramkę.

W końcówce wynik mógł podwyższyć Prokić, który minął już Błąkałę, ale w porę zatrzymał go Szymon Jarosz. Co nie udało się Serbowi zaraz potem zrobił Tomasz Prejs, który pięknym strzałem z zewnętrznej części stopy ustalił wynik meczu.

Była to pierwsza porażka Nadwiślana od momentu, kiedy prowadzi go Rafał Wójcik. Warto dodać, że trener górzan poniósł ją w Mielcu, gdzie dwa lata temu prowadził Stal.

Stal Mielec - Nadwiślan Góra 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Prokić (48.), 2:0 Zalepa (69.), 3:0 Prejs (87.)

Nadwiślan: Błąkała - Korneta, Margol Ż CZ (68.), Bedronka, Wójcik - Ogrocki (57. Piwowarczyk), Kaszok, Wasiluk, Widuch (66. Musiolik) - Ceglarz, Essam (73. Jarosz).

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: