Zawisza w końcu wygrał i to po emocjonującym meczu

Bydgoscy piłkarze pokonali 1:0 Chojniczankę Chojnice w kolejnym meczu I ligi. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Sylwester Patejuk.

Mecz Zawiszy z Chojniczanką ważny tak naprawdę był przede wszystkim dla walczących o utrzymanie się w I lidze gości. Prowadzący jeszcze jesienią bydgoszczan duet trenerski Maciej Bartoszek - Hermes tym razem usiadł na ławce ekipy przyjezdnej.

I to właśnie po graczach z Chojnic od pierwszej minuty widać było większą determinację. Zawisza tak naprawdę pierwszą dobrą okazję miał w 18. minucie i świetnie ją wykorzystał. Z prawej strony bramki gości piłkę na pole karne wrzucił Blażo Igumanović, przedłużył ją Szymon Lewicki, a do siatki rywali wpakował Sylwester Patejuk. Od tego momentu mecz stał się ciekawszy. W 23. min. Patryk Mikita powinien wyrównać, ale zmarnował dobrą okazję. Najwięcej emocji na nielicznie zasiadających na trybunach kibiców czekało pomiędzy 28, a 29 minutą. Najpierw piękne uderzenie z rzutu wolnego Patejuka świetnie obronił bramkarz gości, a chwilę potem strzał Pawła Zawistowskiego z linii bramkowej wybił Gal Arel. W I połowie warto jeszcze było zobaczyć mocny strzał z dystansu Miki, który zatrzymała poprzeczka bramki Chojniczanki. W przerwie nieliczni kibice skandowali "Nowak na boisko". Chodziło o Piotra Nowaka. Były piłkarz Zawiszy, a obecnie trener Lechii Gdańsk obserwował spotkanie z trybun.

Na początku II połowy wydawało się, że goście osiągnęli swój cel, gdy piłkę do siatki Zawiszy wbił kapitan gospodarzy Kamil Drygas. Na szczęście sędziowie już wcześniej dopatrzyli się pozycji spalonej. Potem skarcić bydgoszczan mógł jeszcze Marcin Biernat, ale fatalnie przestrzelił.

Od 73. min. nasz zespół grał w osłabieniu, gdy za dyskusje z arbitrem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Drygas.

Jedenaście minut później Wasił Panajotow odepchnął na polu karnym Tomasza Mikołajczaka i sędzia wskazał na rzut karny. Strzał Marcina Krzywickiego kapitalnie obronił Damian Węglarz.

Zawisza - Chojniczanka 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Patejuk (18.)

Zawisza: Węglarz - Igumanović, Drygas, Markić, Kamiński - Patejuk (64. Panajotow), Arel, Michalik (18. Angielski, 74. Stawarczyk), Mica, Smektała - Lewicki.

Chojniczanka: Podleśny - Biernat, Lisowski, Kieruzel, Rogalski (74. Mikołajczak) - Pietruszka, Zawistowski, Rybski, Niedziela (66. Krzywicki), Grzelak (61. Mrozik) - Mikita.

Żółte kartki: Drygas, Lewicki, Panajotow, Kamiński - Grzelak, Lisowski, Kieruzel, Rogalski.

Czerwona karta: Drygas.

Inne wyniki: Wisła Płock - Stomil Olsztyn 0:0, Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:0, Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:0, Pogoń Siedlce - GKS Bełchatów 1:0, MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz 2:4, GKS Katowice - Bytovia Bytów 0:2, Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1, Chrobry Głogów - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower).