Bez punktów tylko Oskar. Zawisza zapewnia remis Pilicy

Ze zmiennym szczęściem w sobotę na boiskach III ligi rywalizowali zawodnicy: Oskara Przysucha, Pilicy Białobrzegi i Energii Kozienice.

Oskar nie zamierzał tanio sprzedawać skóry walczącej o utrzymanie Warcie Sieradz. Wprawdzie do przerwy jedyna bramkę zdobyli gospodarze (Marcin Kobierski), ale kwadrans po zmianie stron Mariusz Moskwa zmusił do kapitulacji golkipera Warty i było 1:1. Niestety w ostatnich dziesięciu minutach, szturmowe ataki gospodarzy przyniosły w końcu efekt. Najpierw Kobierski strzelił na 2:1, a wynik ustalił Jarosław Szyc.

O ile Oskar nie był faworytem wyjazdowego starcia, to za takowego uchodzili podopieczni Artura Kupca. Piłkarze Energii nie zawiedli i na przestrzeni trzech dni wygrali drugi wyjazdowy pojedynek. Tym razem piłkarze beniaminka pokonali ostatni w tabeli Ner Poddębice, choć do przerwy to rywale prowadzili 2:1. Po zmianie stron dwukrotnie karne na gole zamieniał Damian Stanisławski.

Za to największą niespodziankę sprawili bez wątpienia zawodnicy Pilicy. Białobrzeżanie gola z Pelikanem stracili do szatni, ale pokazali niezwykły charakter i w już doliczonym czasie gry zdołali pokonać bramkarza gospodarzy. Bohaterem Pilicy został Mateusz Zawisza. Mający 18 lat piłkarz na boisko wprowadzony został w 87. minucie i zdobył swojego debiutanckiego w rozgrywkach III ligi gola.