Stal Rzeszów podejmuje Wandę Kraków. Walasek znów w Rzeszowie?

Dziś o godz. 18 drugie podejście do spotkania 5. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Stal Rzeszów podejmie Wandę Kraków, cztery dni po planowanym terminie spotkania. W barwach gości zadebiutować może Grzegorz Walasek, były lider rzeszowian.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Według terminarza mecz ten miał być rozegrany w niedzielę, ale od soboty w Rzeszowie padało i tor nie nadawał się do jazdy. Co prawda goście mocno kontestowali jego przygotowanie i długo nie chcieli zgodzić się na przełożenie spotkania, ale ostatecznie sędzia zawodów odwołał imprezę. Nowy termin pojawił się bardzo szybko.

Ale w porównaniu do niedzieli wiele może się zmienić jeśli chodzi o same zawody. Co prawda skład Stali Rzeszów nie uległ zmianie, a Duńczyk Nicklas Porsing w Rzeszowie przebywa już od środy, ale po solidne wzmocnienie sięgnęli goście. Wanda słabo radziła sobie do tej pory w lidze, dlatego zakontraktowała doskonale znanego w stolicy Podkarpacia Grzegorza Walaska. Ten miał podpisany w Toruniu kontrakt warszawski, ale w ostatnich dniach rozstał się z klubem. W składzie Wandy na dzisiejszy mecz ma zastąpić Edwarda Mazura.

Do tej pory krakowianie nie zachwycali, a na wyjazdach tylko inny były żużlowiec Stali Chris Harris i Patrick Hougaard prezentowali się przyzwoicie. Wzmocnieni Walaskiem goście mogą być jednak groźniejsi.

Dla Stali będzie to dopiero drugi pojedynek u siebie. W pierwszym zaprezentowała się z dobrej strony, ale to było już kilka tygodni temu. Po ostatnim zwycięstwie w Bydgoszczy rzeszowianie będą jednak podbudowani i mają apetyt na kolejny komplet punktów. Tym razem jednak będą musieli radzić sobie bez gościa na pozycji juniora. Pojadą wychowankami, szanse na debiut może otrzymać Patryk Wojdyło, który znalazł się w awizowanym składzie.

Początek meczu o godz. 18.

Awizowane składy:

Stal Rzeszów: 9. Karol Baran, 10. Nicklas Porsing, 11. Maciej Kuciapa, 12. Scott Nicholls, 13. Dawid Lampart, 14. Patryk Wojdyło, 15. Grzegorz Bassara

Speedway Wanda Kraków: 1. Mateusz Szczepaniak, 2. Chris Harris, 3. Edward Mazur, 4. Sam Masters, 5. Patrick Hougaard, 6. Eryk Budzyń.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: