Maraton 42-200. Częstochowa w niedzielę zadebiutuje w maratonie

1 maja odbędzie się pierwszy w Częstochowie bieg maratoński. Uczestnicy będą rywalizować na trasie Częstochowa - Olsztyn - Mstów. Pokonają 42,195 km

"Maraton 42-200 Częstochowskie" to pełna nazwa imprezy, której towarzyszył będzie marszobieg na dystansie 5 km. Nazwa nie jest przypadkowa.

- Długość maratonu to taki niepełny kod pocztowy Częstochowy. Można więc powiedzieć, że impreza jest nam przeznaczona i będzie skazana na sukces - przekonuje Daniel Woch z Klubu Sportowego City Cross, który razem z miastem przygotowuje imprezę.

Organizatorzy zaplanowali wspólny start maratonu oraz biegu towarzyszącego - w niedzielę o godz. 9 na Starym Rynku. Maratończycy pobiegną do Olsztyna, stamtąd do Mstowa i przez Przeprośną Górkę wrócą do Częstochowy. Uczestnicy krótszego biegu pozostaną w mieście. Metę dla wszystkich wyznaczono na pl. Biegańskiego. Od godz. 8.30 do 14.30 cała trasa maratonu będzie zamknięta dla ruchu kołowego.

Startować mogą tylko osoby pełnoletnie. Obowiązuje limit czasu ukończenia biegu - sześć godzin - oraz przebiegnięcia połowy dystansu w czasie co najmniej 2 godz. 30 min. Po przekroczeniu tych limitów uczestnicy będą musieli zejść z trasy.

- Częstochowa już dawno nam się rozbiegała. Ciągle przybywa miejsc i okazji do tego, żeby biegacze mogli się spotkać i rywalizować - dodaje Woch. - Zapraszamy wszystkich na start. Mam nadzieję, że nasz maraton na stałe wpisze się w kalendarz ogólnopolskich i międzynarodowych biegów - zachęca.

Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze tylko dzisiaj (w piątek 28 kwietnia). Trzeba wysłać odpowiedni formularz oraz uregulować opłatę startową (teraz wynosi 70 zł). Zgłaszać można się poprzez strony internetowe: citycross.pl, maratonypolskie.pl lub maraton42200.pl.

Limit uczestników startujących w maratonie oraz w biegu na 5 km to łącznie 1000 osób. Na zawodników czekają pakiety startowe, pamiątkowe numery, koszulki techniczne, medale. Będzie również posiłek, koncert, a dla zwycięzców nagrody pieniężne i rzeczowe.

Więcej o: