Chemik najlepszy na trybunach nie tylko w Europie, ale także na krajowym podwórku

Chemik Police to najchętniej oglądana na żywo żeńska drużyna siatkówki w Europie.

Mecze Chemika Police cieszyły się największą popularnością spośród wszystkich zespołów ORLEN Ligi w sezonie 2015/16 - czytamy na łamach oficjalnej witryny klubu.

Nokaut

Łącznie spotkania mistrzyń Polski w Azoty Arenie zgromadziły na trybunach 39 992 osoby. To aż o 15 000 więcej od Łodzi (Budowlani), która uplasowała się na drugim miejscu. Średnio każdy mecz Chemika śledziło blisko 3000 widzów. Druga Łódź na większość swoich spotkań przyciągała po dwa tysiące kibiców. Średnia całej ORLEN Ligi jest jeszcze niższa. Spotkania w polskiej ekstraklasie średnio oglądało 1329 osób.

Dużo na finale

Wysoką popularnością cieszyły się mecze finałowe rozgrywane w Azoty Arenie. Oba spotkania - pomimo faktu, że rozgrywano je w środku tygodnia - obejrzało ponad 4000 widzów (4328 i 4663). Rywalizację o brązowy medal śledziło 1100 i 1200 fanów. Łącznie wszystkie spotkania tegorocznej ORLEN Ligi obejrzało 205880 osób. Przypomnijmy, że Chemik może pochwalić się również najwyższą frekwencją w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Więcej nie będzie

Chemik w walce o mistrzostwo Polski prowadzi z Atomem Trefl Sopot 2:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a jako, że najbliższe dwa spotkania mają zostać rozegrane w Sopocie, nie zanosi się na to, żeby kibice jeszcze raz zobaczyli drużynę Jakuba Głuszaka w Azoty Arenie. Aby tak się stało, "Atomówki" musiałby wygrać oba mecze na własnym terenie.

źródło: Okazje.info