Arkadiusz Radek bezkonkurencyjny przy pingpongowych stołach

Otwarte mistrzostwa Radomia amatorów w tenisie stołowym okazały się popisem Arkadiusza Radka. W finale imprezy pingpongista z Szydłowca pokonał Cezarego Krupę

Tytuł mistrza Radomia amatorów w tenisie stołowym to już drugi na przestrzeni ostatniego miesiąca laur dla młodego zawodnika z Szydłowca. Nie tak dawno Arkadiusz Radek świętował zwycięstwo w pingpongowym cyklu o Grand Prix Radomia. Przypomnijmy, że zawodnik triumfował w kategorii młodzieżowców i seniorów.

Tymczasem podczas ostatniego turnieju, późniejsi finaliści dominowali od początku zmagań. Radek i Krupa pewnie zwyciężali w swoich grupach eliminacyjnych, a następnie w fazie pucharowej

- Arek Radek wygrał w drodze do finału z Mariuszem Ablewskim 3:1, a potem z Piotrem Łyjakiem także 3:1. Natomiast Cezary Krupa pokonał w decydujących grach radomianina Krzysztofa Witerskiego 3:1 oraz po dramatycznym pojedynku Pawła Pietrzyka z Gozdu 3:2 - relacjonował Krzysztof Witerski, uczestnik i sędzia główny mistrzostw. Trzecie miejsce zajął Piotr Łyjak po zwycięstwie z Mariuszem Ablewskim.

- Tym razem w turnieju dominowali młodzieżowcy, którzy w licznym gronie przystąpili do zawodów. Zawiedli doświadczeni weterani naszego regionu. Kolejne udane zawody zaliczyły za to młode zawodniczki IKTS - u Broni Radom. Czołowa pingpongista w kategorii żaczek na Mazowszu Wiktoria Serafin oraz jaj starsza siostra Julia, która jest w ścisłej czołówce Mazowsza w kategorii kadetek. Na razie obydwie nie wyszły z grup eliminacyjnych, ale stoczyły kilka wyrównanych pojedynków z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Młodsza Wiktoria wygrała jeden pojedynek ogrywając Ireneusza Curyla 3:2. Starsza Julia minimalnie przegrała z Wiesławem Otrębowskim 2:3, a następnie ze swoim klubowym kolegą Michałem Mendrkiem także 2:3 - dodał sędzia Witerski.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Warto dodać, że to był ostatni turniej przed wakacjami organizowany w sali PSP Nr 4. - Na kolejne zawody, a będzie to XIV edycja drużynowej lidze tenisa stołowego zapraszamy dopiero w październiku - zakończył Krzysztof Witerski.

Wyniki:

Finał: Arkadiusz Radek - Cezary Krupa 3:1, mecz o 3. miejsce: Piotr Łyjak - Mariusz Ablewski 3:1

Klasyfikacja końcowa mistrzostw: 1. Arkadiusz Radek. 2. Cezary Krupa. 3. Piotr Łyjak. 4. Mariusz Ablewski. 5 - 6. Paweł Pietrzyk, Jak Kita. 7 - 8. Krzysztof Witerski, Mariusz Barszcz. 9 - 12. Paweł Ratyński, Ryszard Głód, Grzegorz Janek, Michał Mendrek. 13 - 16. Mateusz Król, Ernest Duda, Eryk Skura, Stanisław Więcaszek. 17. Dariusz Wilkiewicz. 18. Wiesław Otrębowski. 19. Wiktoria Serafin. 20. Julia Serafin. 21. Maciej Grzmil. 22. Ireneusz Curyl. 23. Zbigniew Szmidt.