KM Cross na torach motocrossowych i żużlowych 

Sezon motocyklowy powoli się rozkręca. Zawodnicy lubelskiego KM Cross w miniony weekend startowali na torach motocrossowych w kraju i poza jego granicami, a także walczyli o licencje żużlowe.

Jedna grupa jeźdźców wystąpiła w mistrzostwach Niemiec w motocrossie ADAC MX Masters, które rozegrano w Fürstlich Drehna. To bardzo popularne i wysokiej rangi zawody. W każdej z trzech klas jedzie ponad stu zawodników, a po wyścigach kwalifikacyjnych do finału awansuje 40-stu najlepszych. Tym razem ta sztuka udała się tylko Maciejowi Więckowskiemu, pozostali zawodnicy, czyli: Kamil Osieleniec, Dominik Małecki i Wiktor Małecki nie przebrnęli przez eliminacje. W wyścigach finałowych Więckowski zajął 36. miejsce.

Natomiast w Żaganiu odbyły się 3 i 4 runda Mistrzostw Polski w Cross-Country. Z dobrej strony pokazała się tam ekipa KM Cross. Filip Więckowski był drugi w klasie Senior2, Maciej Sagan zajął trzecią pozycję w klasie Senior1, podobnie jak Jakub Madej w klasie Junior.

Z kolei podczas rozgrywanych w Więcborku zawodów 2 rundy Mistrzostw Strefy Zachodniej Karolina Liszewska wygrała klasę Kobiet, a bracia Kędzierscy okazali się najlepsi w klasie Open - Karol był pierwszy, a Łukasz drugi.

Dwie kolejne licencje

W Opolu odbył się natomiast egzamin na licencje żużlowe. Podeszło do niego pięciu adeptów z KM Cross. Egzamin zaliczyli Eryk Borczuch i Emil Peroń. - Dwóch chłopaków pojechało bardzo dobrze i oni zdali egzamin, jednemu zabrakło bardzo niewiele, zmieścił się w przewidzianym czasie okrążenia, ale sędziom nie spodobał się styl jazdy, i tak jak pozostali musi jeszcze popracować. Cieszą kolejne licencje, tym bardziej że już nie długo grupa zawodników rozpoczyna starty w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski, więc musimy mieć szeroką, ale przede wszystkim własną kadrę - podsumował trener Robert Jucha.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU