Piąte urodziny Poland Business Run we wrześniu. Wkrótce ruszą zapisy

W 2016 roku rozpoczęty w Krakowie PBR obchodzi pierwszy jubileusz. W tym roku w sześciu polskich miastach na starcie staną sztafety, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty i innym potrzebującym.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl 4 września w charytatywnym biegu wystartują mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi i Wrocławia. Kolejna edycja imprezy potwierdza, że Polakom nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy przewidują, że piąta, jubileuszowa edycja będzie rekordowa pod względem liczby uczestników. - Planujemy przygotować 20 tys. pakietów startowych dla biegaczy i powitać na starcie ponad dwa razy tyle kibiców. Chcemy, by tegoroczny Poland Business Run pozwolił postawić na nogi kolejne osoby, zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym - mówi Marta Hernik, menedżer ogólnopolskiego projektu.

Tylko w 2015 r. dzięki ponad 13 tys. biegaczy z ponad tysiąca firm w sześciu miastach Polski udało się zebrać ponad milion złotych dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. PBR pomógł wrócić do normalnego życia 67 osobom po amputacjach. Dzięki charytatywnej sztafecie podopieczni Fundacji dostali nowe, dostosowane do ich potrzeb protezy, a także otrzymali pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji i pomocy psychologicznej. - Teraz mogę samodzielnie funkcjonować i spełniać swoje marzenia. To Porsche wśród protez - mówi Marek Urbanek, beneficjent Katowice Business Run 2015.

Marek cieszy się ogromnie i nie może się już doczekać powrotu do pracy: - Jestem dumny, że mogę chodzić bez problemów, mimo że nie mam nogi - opowiada.

Od początku istnienia projektu wspólny wysiłek biegaczy z różnych firm i akcja "Pomagam bardziej" przyniosły łącznie ponad 2 mln zł dla potrzebujących. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, jak podkreśla Agnieszka Pleti, dyrektor fundacji: - Kiedy w 2011 r. planowaliśmy pierwszą edycję w Krakowie, nie przypuszczaliśmy, że inicjatywa rozprzestrzeni się tak szybko na inne miasta. Piąte urodziny PBR są dowodem, że firmy i władze miast chcą się angażować w życie społeczności lokalnej. Jesteśmy dumni, że nasza inicjatywa jednoczy coraz więcej osób, które w pierwszy weekend września wspólnym wysiłkiem pomogą kolejnym potrzebującym i podzielą się z nami dobrą energią.

Wsparcia imprezie udzielają nie tylko przedsiębiorstwa, ale też znani aktorzy i ludzie ze świata biznesu. W tym roku ambasadorami biegu będą Julia Kamińska, Jolanta Fraszyńska, Joanna Jabłczyńska, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Sonik, Mateusz Janicki, Antoni Królikowski oraz Mikołaj Roznerski.

Bieg zainicjowały w Krakowie w 2011 r. firma UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków, a jego pierwsza edycja odbyła się przy wsparciu firmy Luxoft, Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Wkrótce biegacze poznają daty zapisów w swoich miastach, dlatego organizatorzy zachęcają do śledzenia strony internetowej Poland Business Run: http://www.polandbusinessrun.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/PolandBusinessRun

Więcej o: