Sukces młodych siatkarzy AZS-u 2020. Awansowali do finału mistrzostw Polski

Siatkarze AZS 2020 Częstochowa w rozgrywkach młodzików kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W rozegranym w weekend we Wrocławiu półfinale mistrzostw Polski wygrali wszystkie mecze i znaleźli się w gronie ośmiu najlepszy zespołów w kraju.

Prowadzona przez Przemysława Błaszczyka drużyna najpierw została mistrzem Śląska, potem wygrała bez starty seta ćwierćfinał mistrzostw Polski, a teraz okazała się najlepsza w półfinale. Co ciekawe w każdym z rozegranych we Wrocławiu meczów wygrywała pierwsze sety, przegrywała drugie, a na koniec zwyciężała w tie breakach. Awans do finału MP to największy sukces nowego stowarzyszenia (Częstochowska Siatkówka), które współpracuje i szkoli młodzież dla AZS-u.

- To był bardzo trudny, stojący na wysokim poziomie turniej, ale najważniejsze, że skończył się dla nas szczęśliwie. Drużyny były wyrównane, tak naprawdę każdy mógł awansować - komentuje trener Przemysław Błaszczyk. - My mieliśmy oczywiście nadzieje na zwycięstwo i awans i udało się. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Skoro jesteśmy już w finale (odbędzie się w dniach 20-22 maja w Człuchowie przyp. red.), to zagramy w nim całą pulę.

Młodzież grająca w drużynie młodzików AZS 2020 to uczniowie klas siatkarskich w Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera, którzy są objęci są ministerialnym programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.