Młodzicy RCS Czarnych Radom w finałach mistrzostw Polski!

Drużyna młodzików Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? udanie rywalizowała na turnieju w Warszawie, którego stawką był awans do grona ośmiu najlepszych zespołów w kraju w kategorii młodzików. Wygrywając mecze z Absolwentem Olsztyn i Piątką Turek podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego awansowali do decydujących zmagań

Gospodarzem półfinałowego turnieju było stołeczne Metro. Obok siatkarzy z Warszawy, rywalem młodzieży z Radomia były ekipy z Olsztyna Turka. Awans do finałów zyskiwały dwa najlepsze zespoły.

Radomianie już po pierwszym dniu turnieju byli pewni promocji. W pięknym stylu, po 2:0 czyli bez starty seta (w tej kategorii wiekowej mecze rozstrzygają się do dwóch wygranych partii) pokonali rówieśników z Olsztyna i Turka. Zresztą tak samo dobrze spisali się gracze Metra, którzy przed niedzielnymi spotkaniami również byli już pewni awansu.

W niedzielę na zakończenie zespoły z Warszawy i Radomia zmierzyły się w bezpośrednim starciu, które decydowało o tym, kto do finałów MP młodzików przebije się z pierwszego miejsca. Mecz był wyrównany i poniekąd stanowił rewanż za rozgrywki na Mazowszu. W Superfinale wojewódzkim Czarni wygrali 2:0. Tym razem triumfowało Metro, wygrywając końcówki partii.

- W tym gronie nie było już słabych zespołów, bo selekcja nastąpiła we wcześniejszych fazach rozgrywek regionalnych i ogólnopolskich. Mimo wymagających rywali potrafiliśmy wywalczyć awans do finałów, co już jest sporym sukcesem. Cieszymy się i zabieramy do pracy, by w decydujących rozgrywkach zaprezentować się równie dobrze. Jeśli chodzi o ostatni mecz z Metrem to stoczyliśmy wyrównane zawody. Przegrywaliśmy w samych końcówkach do 22 i 23. Nie robimy z tego jakiegoś problemu, bo najważniejsza była promocja do finałów i ten cel osiągnęliśmy. Chciałbym podkreślić, że jest to trzeci awans w historii Czarnych do finałów mistrzostw Polski w kategorii młodzików - powiedział trener Jaskulski.

Już wiadomo, gdzie i kiedy odbędą się tegoroczne finały MP młodzików. Zawody z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej zostaną rozegrane w Człuchowie w dniach od 20 do 22 maja.

Wyniki 1/MP młodzików

RCS Czarni Radom - Absolwent SK Olsztyn 2:0, RCS Czarni - Piątka Turek 2:0, KS Metro Warszawa - RCS Czarni 2:0.

Kadra młodzików Czarnych: Alex Chodakowski, Hubert Bujak, Bartosz Sławiński, Wiktor Trzos, Bartłomiej Przybylski, Eryk Domagała, Oskar Prokopczyk, Adam Dybus, Stanisław Sowa, Jakub Żurowski, Dominik Szymański, Marcel Szczęsny, Piotr Skałbania, Jakub Barnowski. Trenerzy: Krzysztof Jaskulski, Arkadiusz Sawiczyński.

Więcej o: