Medalowe żniwo juniorów Olimpijczyka. Sześć razy na podium MP

Udanie zaprezentowali się zawodnicy Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski w zapasach stylu klasycznego juniorów. Na matach w Pabianicach radomianie wywalczyli sześć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszych zapaśników. Przed zawodami mieliśmy pewne obawy, co do dyspozycji. jak się okazało nie było ku temu podstaw. Oprócz osiągnięć indywidualnych, wygraliśmy klasyfikację klubową - powiedział Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka.

Z zapaśników Olimpijczyka na najwyższych stopniach podium mistrzostw w Pabianicach stawali Grzegorz Majkut w kategorii wagowej 50 kilogramów, Jakub Ściegliński w kategorii 55 kg oraz Rafał Płowiec (120 kg.). Wśród najcięższych Olimpijczyk może się pochwalić drugim krążkiem, bo Mateusz Kareciński zdobył brąz. Ponadto dwóch zawodników radomskiego klubu stawało na podium w kategorii 60 kg. Grzegorz Rutkowski był drugi, zaś Paweł Rybski trzeci.

- Szkoda finału w tej kategorii, bo Grzesiek prowadził wysoko na punkty w finale, ale w końcówce pozwolił punktować rywalowi. W efekcie złoto przegrał minimalnie - dodał trener Kolanek.