Siatkówka. Katarzyna Skowrońska-Dolata nie gra już w reprezentacji. Przełom w kadrze siatkarek

Bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty oraz jakiejkolwiek innej mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku będzie rozgrywała swe mecze w 2016 roku reprezentacja Polski siatkarek trenera Jacka Nawrockiego. To istotna zmiana pokoleniowa.

Dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, mieszkającej na stałe w Poznaniu niewątpliwej gwiazdy polskiej siatkówki XXI wieku, to wielce prawdopodobny koniec reprezentacyjnej kariery. Ta zawodniczka nie odmawiała kadrze narodowej i gdyby dostała powołanie, kto wie jaka byłaby jej reakcja, jednakże trzeba się przyzwyczaić do myśli, że polska kadra musi już radzić sobie odtąd bez 33-letniej siatkarki, a także innych medalistek Mistrzostw Europy z 2003 i 2005 roku. Od tamtych triumfów Polski minęła już ponad dekada. To bardzo dużo. Zawodniczki tamtej epoki stopniowo odchodziły z reprezentacji, w kadrze na 2016 rok nie ma już żadnej z nich. Nie ma nawet żadnej brązowej medalistki z mistrzostw w 2009 roku.

Trener Jacek Nawrocki powołał do gry bardzo odmłodzoną kadrę, ale trzeba też pamiętać, że odkąd Polska odpadła z walki o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, nie ma w tym roku żadnej wielkiej imprezy światowej o randze mistrzowskiej. Jest jedynie Grand Prix.

W 2017 roku najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy planowane w Gruzji i Azerbejdżanie.

Szeroki skład Polski na imprezy w 2016 roku:

rozgrywające: Paulina Bałdyga, Natalia Gajewska, Alicja Grabka, Agata Michalewicz, Marlena Pleśnierowicz, Ewelina Tobiasz, Joanna Wołosz atakujące: Monika Bociek, Patrycja Flakus, Małgorzata Jasek, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia, Katarzyna Zaroślińska środkowe: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kamila Ganszczyk, Magdalena Hawryła, Agnieszka Kąkolewska, Kornelia Moskwa, Gabriela Polańska, Maja Tokarska, Aleksandra Trojan przyjmujące: Magdalena Damaske, Martyna Grajber, Anna Grejman, Klaudia Grzelak, Tamara Kaliszuk, Emilia Mucha, Daria Paszek, Agata Skiba, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik libero: Adrianna Adamek, Agata Durajczyk, Aleksandra Krzos, Agata Sawicka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.