Lech Poznań. Najlepszy mecz w tym roku? Jan Urban: Przegrana z Legią Warszawa

Lech Poznań rozegrał w tym roku już trzynaście meczów. Jan Urban zapytany o najlepszy mecz swojego zespołu w 2016 roku odpowiada: - Najbliżej tego, co chcemy grać, byliśmy w przegranym meczu w Warszawie z Legią.

Zespół mistrzów Polski zajmuje obecnie siódme miejsce w ekstraklasie, zakwalifikował się tez do finału Pucharu Polski. Można powiedzieć, że to niezły wynik, biorąc pod uwagę, że jeszcze w październiku zeszłego roku "Kolejorz" okupował ostatnią pozycję tabeli. Lech zawdzięcza to głównie świetnej formie w rundzie jesiennej, bo ostatnio lechici radzą sobie znacznie słabiej.

Lech wygrał zaledwie jeden spośród ostatnich sześciu meczów. W dodatku styl gry poznaniaków stoi na kiepskim poziomie, choć spotkania z Górnikiem Łęczna czy Legią Warszawa mogły być iskierką nadziei dla kibiców "Kolejorza".

To właśnie porażkę w wyjazdowym meczu z Legią Jan Urban uznaje, za najlepszy mecz swojego zespołu w tym roku. - Przegraliśmy 0:1, ale byliśmy wtedy najbliżej tego, co chcielibyśmy prezentować - tłumaczy trener mistrza Polski.

Zdaniem szkoleniowca Lecha mecz z Legią był nawet lepszy od efektownego zwycięstwa 5:2 nad Termaliką Nieciecza. - Widowiskowe spotkanie, ale to nie było to - przyznaje Urban.

Więcej o: