Mały maraton przed Polonią. Jak zniosą go żużlowcy?

Dwa mecze w trzy dni czekają bydgoskich żużlowców. Dzisiaj w na własnym torze zmierzą się ze Stalą Rzeszów, a już w niedzielę w Pile ich rywalem będzie miejscowa Polonia.

Już dzisiaj bydgoszczanie na torze przy ul. Sportowej zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w minioną niedzielę, ale na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Tym razem żużlowcy powinni pojechać. W awizowanym składzie gości brakuje Scotta Nichollsa, ale Anglik niemal na pewno pojawi się dziś w składzie Stali. W zespole gospodarzy kibice po raz drugi w tym sezonie zobaczą na torze Jacka Golloba.

Fani żużla na brak emocji nie powinni narzekać i to nie tylko dzisiaj. W niedzielę w kolejnym pojedynku I ligi Polonia o punkty walczyć będzie w Pile. W spotkaniu dwóch Polonii faworytem są gospodarze.

Awizowane składy na oba mecze:

Polonia Bydgoszcz - Stal Rzeszów (piątek, 17)

Polonia: 9. Wiktor Kułakow, 10. Mikołaj Curyło, 11. Jacek Gollob, 12. Andriej Kudriaszow, 13. Marcin Jędrzejewski, 14. Oskar Ajtner-Gollob.

Stal: 1. Karol Baran, 2. Nicklas Porsing, 3. Maciej Kuciapa, 4. Jozef Tabaka, 5. Dawid Lampart, 6. Rafał Karczmarz, 7. Grzegorz Bassara.

Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz (niedziela, 13.45)

Polonia P.: 9. Bjarne Pedersen, 10. Wadim Tarasenko, 11. Michał Szczepaniak, 12. Norbert Kościuch, 13. Patryk Dolny, 15. Arkadiusz Pawlak.

Polonia B.: 1. Rafał Konopka, 2. Andriej Kudriaszow, 3. Wiktor Kułakow, 4. Mikołaj Curyło, 5. Marcin Jędrzejewski, 6. Oskar Ajtner-Gollob.

Więcej o: