GKS Katowice - Rozwój Katowice. Mecz jak... Gran Derbi. "My to Barcelona, oni to Real"

- Grzesiu Goncerz to Karim Bez Zęba, a ja to taki Marszczerano - Adam Czerkas, napastnik Rozwoju Katowice, niedzielne derby z GKS-em Katowice zapowiada na wesoło.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Możliwości finansowe, nazwiska w składzie, kibice... To wszystko zdecydowanie przemawia za GKS-em. Na boisku przepaści między nim, a Rozwojem jednak nie ma. Ba, w tabeli wiosny to beniaminek znajduje się wyżej (mecz z Dolcanem Ząbki wygrał walkowerem). - Od momentu, kiedy jego trenerem jest Mirosław Smyła, poprawił jakość gry. Każdy to dostrzega - chwali Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec GieKSy. Dobrze pamięta zresztą starcie tych drużyn z jesieni. Ekipy z Bukowej co prawda jeszcze nie prowadził, ale w praktyce z władzami kluby był już dogadany. - Do pewnego momentu GKS grał dobrze, tyle że później ujawniła się nerwowość. W ostatnich minutach, przy stanie 2:2, miał trochę szczęścia, że nie przegrał - przyznaje Brzęczek.

A w niedzielę jego zespół powalczy o zwycięstwo z kategorii "na osłodę". Porażki w dwóch ostatnich kolejkach sprawiły przecież, że GieKSa w praktyce straciła już szanse na awans. - Chociaż momentami gra była niezła. Zabrakło skuteczności, wyrachowania pod bramką - zauważa Grzegorz Goncerz, kapitan gospodarzy.

Ale zero punktów to również "dorobek" z dwóch poprzednich spotkań Rozwoju. - Mimo porażek z Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Płock, zostawiliśmy jednak po sobie pozytywne wrażenie. Płyną dla nas słowa otuchy, że to, co robimy, ma sens. Jesteśmy w strefie spadkowej, ale nasza praca jest doceniana - przekonuje Smyła. Sam natomiast docenia gościnność GKS-u. Przypomnijmy - tej wiosny drużyna ze Zgody swoje domowe mecze rozgrywa na Bukowej. - I za to dziękuję. Wszystko odbywa się w naprawdę rodzinnej atmosferze. Czujemy się tu jak u siebie.

Adam Czerkas, napastnik beniaminka, czuje się z kolei jak przed spotkaniem... najlepszych drużyn świata. - Ten niedzielny mecz jest jak Gran Derbi. My to taka mała Barcelona, GieKSa to Real, Grzesiu Goncerz to Karim Bez Zęba, a ja to taki Marszczerano - śmieje się.

Więcej o: