Lech Poznań. Prezydent Gniezna zagra w piłkę z piłkarzami "Kolejorza". I zaprasza mieszkańców

Piłkarski trening, porady dietetyka, lekcje zumby to tylko niektóre atrakcje, które Kolejorz przygotował dla mieszkańców Gniezna. Wszystko to w ramach pierwszego w tym roku pikniku sportowego Lech na Landach, który odbędzie się 26 kwietnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Strumykowej.

Popularyzacja sportu, aktywności ruchowej i walka z otyłością wśród najmłodszych to najważniejsze cele, które stawiają przed sobą Lech Poznań, organizując sportowe pikniki w wielkopolskich miastach. Tegoroczna odsłona programu Lech na Landach rozpocznie się w Gnieźnie, do którego niebiesko-biali zawitają po raz pierwszy. Do Gniezna wybierają się trenerzy Lech Poznań Football Academy, klubowy dietetyk, instruktorki z zespołu Kolejorz Girls oraz piłkarze Lecha.

Ci pierwsi, wraz zawodnikami poprowadzą otwarty trening dla dzieci i dorosłych. Każdy zainteresowany będzie mógł ponadto przejść badanie tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz uzyskać poradę dietetyka. W programie pikniku znalazły się również zajęcia taneczne, przygotowane przez instruktorki Kolejorz Girls i fitness klub Lady Cat oraz trening bokserski z udziałem Karoliny Koszeli.

- Kwiecień to już czas, kiedy naprawdę nie wypada szukać wymówek i unikać aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu - mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań: - Szczególnie, że sport i aktywność ruchowa to również mnóstwo dobrej zabawy, do czego będziemy chcieli przekonać mieszkańców Gniezna i innych wielkopolskich miast podczas tegorocznej edycji Lecha na Landach. Zapraszamy dzieci i dorosłych, ładunek endorfin i pozytywnej energii gwarantowany - dodaje.

Mieszkańcy Gniezna, którzy zdecydują się wybrać w najbliższy wtorek na Stadion Miejski przy ul. Strumykowej, będą mieli niepowtarzalną okazję zagrać w piłkę z prezydentem miasta, Tomaszem Budaszem. - Jako władze miasta podpisujemy się pod ideą Lecha na Landach. Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest ruch i uprawianie sportu szczególnie przez dzieci i młodzież, dlatego cieszymy się, że możemy gościć w Gnieźnie "Kolejorza". Liczymy, że dzięki temu uda nam się przekonać nieprzekonanych mieszkańców do aktywności fizycznej - mówi Tomasz Budasz.

Początek pikniku Lech na Landach w Gnieźnie zaplanowano na godzinę 16:00 we wtorek 26 kwietnia. Wstęp na Stadion Miejski, jak i udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach będzie bezpłatny.

W dodatku projekt Lech na Landach został objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. W liście adresowanym do zarządu Kolejorza minister Witold Bańka poinformował, że patronat dotyczy wszystkich pikników Lecha, które odbędą się w obecnym i przyszłym sezonie.

- Patronat Ministra Sportu i Turystyki to dla nas ważne wyróżnienie - mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań. - Cieszymy się, że wysiłek, który podejmujemy w celu popularyzowania sportu i aktywności ruchowej został dostrzeżony i doceniony. Jako klub sportowy czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i kondycję mieszkańców Wielkopolski, wśród których wielu kibicuje Lechowi. Dlatego gorąco zapraszamy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i prowadzenia zdrowego stylu życia, razem z Kolejorzem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA