Pracowite dni kolarek Pacific Nestle Fitness [ZDJĘCIA]

To był pracowity weekend dla TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. - Nasze zawodniczki i zawodnicy startowali na szosach, torze i trasach mtb, jesteśmy po prostu wszędzie! - informuje klub.

Nawet w serwisie sportowym głównego wydania Wiadomości TVP! A trafiła tam Agnieszka Skalniak. Nasza mistrzyni promowała największy w Polsce cykl imprez w kolarstwie górskim. Zachęcała do udziału w pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team MTB w towarzystwie głównego organizatora Czesława Langa. Agnieszka wraz z siostrą Anią, jak przystało na profesjonalistki, nie pozostały gołosłowne i wzięły udział w imprezie - mającej swój start i metę w warszawskim Wilanowie - zdecydowanie wygrywając dystans mini, Ania i Agnieszka jako licencjonowane kolarki nie były jednak klasyfikowane w tej imprezie.

Tymczasem orlicy TKK Pacific wzięli udział w XXXI Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o "Puchar Wójta Gminy Chrząstowice" (woj. opolskie). W zawodach zaliczanych do Pucharu Polski kat. U-23 z dobrej strony pokazał się Karol Kuklewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), który na 108 km trasie zameldował się na trzecim miejscu. Wygrał Kamil Zawistowski, przed Patrykiem Góreckim (obaj Mostostal Puławy). Jako dziewiąty zameldował się na kresce Patryk Złotowicz (Pacific).

Równolegle na welodromie w Pruszkowie rozgrywano Puchar Polski w kolarstwie torowym juniorów i orlików. Całkiem nieźle spisali się podopieczni Leszka Szyszkowskiego. Kornel Sójka zajął w omnium piąte miejsce (w tym 2 miejsce w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego), a Marceli Zieliński (obaj Pacific) był szósty. Obaj torunianie wzięli także udział w sprawdzianach kadry narodowej młodzieżowców w konkurencji 4000 m na dochodzenie w ramach przygotowań do mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. W Pruszkowie wystąpiła także Patrycja Dabrowska. Nasza "Fitnesska" w pucharowych zmaganiach w omnium była dziesiąta.

W najbliższy weekend 23-34 kwietnia ekipa elity kobiet TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team oraz juniorzy i juniorzy młodsi wezmą udział w zawodach Szosowego Pucharu Polski oraz Memoriale Szymona Wołocha w Warlubiu. W sobotę kolarki i kolarzy czeka jazda indywidualna na czas, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.