Gergo Lovrencsics odejdzie z Lecha Poznań. Wybierze mistrza Węgier?

Po tym sezonie zakończy się przygoda Gergo Lovrencsicsa z Lechem Poznań. Piłkarz wzmocni mistrza Węgier Ferencvaros Budapeszt - donosi rangado.hu.

Węgierski serwis powołuje się na swoje wiarygodne źródła i twierdzi, że Gergo Lovrencsics na pewno nie przedłuży umowy z Lechem Poznań i odejdzie po tym sezonie z klubu, w którym spędził ostatnie cztery sezony. Już wcześniej tamtejsze media sugerowały takie rozwiązanie. Decyzja piłkarza miałaby wynikać z tego, że dostał od Kolejorza propozycję obniżki kontraktu - zdaniem Węgrów aż o dwadzieścia procent. Gergo Lovrencsics nie zgodził się na to i dlatego w lipcu nie będzie już zawodnikiem Lecha Poznań.

Dziennikarz rangado.hu dementuje też informacje o tym, że reprezentant Węgier miałby zostać w Polsce i podpisać umowę z Cracovią, Wisłą Kraków lub Pogonią Szczecin. W dwóch ostatnich klubach grają już jego rodacy - odpowiednio Richard Guzmics i Adam Gyurcso. Gergo Lovrencsics miał wykluczyć takie rozwiązanie i tłumaczyć to lojalnością wobec Lecha Poznań. Po prostu nie chciał odchodzić do żadnego innego klubu ekstraklasy i wzmacniać ligowego rywala Kolejorza.

W podjęciu takiej decyzji na pewno pomogła lechicie propozycja gry w Ferencvarosu Budapeszt. Klub ze stolicy kraju ma aż 21 punktów przewagi w tabeli nad MTK Budapeszt i już kilka tygodni temu zapewnił sobie mistrzostwo kraju. Niedawno dołożył do niego także Puchar Węgier i teraz niemiecki trener, świetny przed laty piłkarz Thomas Doll szykuje już skład, który ma latem powalczyć o awans do Ligi Mistrzów. Gergo Lovrencsics ma być jednym z pierwszych wzmocnień zespołu.

27-letni skrzydłowy ma za sobą niezbyt udany sezon w barwach Lecha Poznań, ale w swojej ojczyźnie ma dobrą markę. Wyrobił ją sobie zresztą w Kolejorzu, który wypatrzył Gergo Lovrencsicsa w małym klubie Lombard Papa i ściągnął do siebie w 2012 roku - w sumie za 200 tys. euro. Dziś wartość rynkowa zawodnika jest czterokrotnie wyższa. Dzięki występom w ekstraklasie Węgier trafił do reprezentacji swojego kraju i rozegrał w niej jedenaście spotkań. W październiku 2015 roku strzelił swojego debiutanckiego gola w barwach narodowych. Było to w meczu z Grecją w eliminacjach do Euro 2016. Węgrzy pojadą na mistrzostwa i będą obecni na dużej piłkarskiej imprezie po raz pierwszy od 30 lat. Gergo Lovrencsics powinien znaleźć się w kadrze na turniej we Francji i wszystko wskazuje na to, że po raz ostatni będzie tam jako piłkarz Lecha Poznań.

Zobacz wideo
Więcej o: