Stomil ma nowego sponsora. Dzięki niemu wyjdzie z kryzysu?

Firma budowlana Budimex podpisała list intencyjny ze Stomilem Olsztyn. To dzięki niej olsztyński pierwszoligowiec być może otrzyma licencję na grę w pierwszej lidze w przyszłym sezonie.

W minionym tygodniu minął czas na przesłanie przez kluby pierwszoligowe odpowiednich dokumentów licencyjnych do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z informacji do jakich dotarła "Wyborcza Olsztyn" wynika, że to budowlana firma Budimex S.A zagwarantowała znaczną część budżet klubu olsztyńskiego klubu na przyszły sezon. Dzięki temu OKS być może otrzyma licencję na grę na zapleczu ekstraklasy w przyszłym sezonie, bowiem przejrzystość finansowa jest jednym z podstawowych warunków przyznana licencji.

- Na ten moment podpisaliśmy jedynie list intencyjny - informuje Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy firmy Budimex. - Właściwa umowa nie została jeszcze podpisana, ponieważ wciąż ustalamy szczegóły. Nie mogę również podać kwoty, jaką będziemy przekazywać Stomilowi. Mogę jedynie powiedzieć, że będzie to umowa okresowa, z możliwością jej przedłużenia w zależności od funkcjonowania klubu.

Przypomnijmy, że wcześniej pomocną dłoń w kierunku Stomilu ponownie wyciągnęło miasto. W ramach promocji Olsztyna poprzez sport w rozgrywkach piłkarskiej pierwszej ligi, OKS otrzyma z miejskiej kasy 200 tysięcy złotych. Piłkarski klub ze stolicy Warmii i Mazur będzie musiał m.in. umieścić logo miasta na koszulkach oraz banerach reklamowych. Co ciekawe, klub pieniądze otrzyma w dwóch transzach po 100 tysięcy złotych - pierwsza z nich zostanie przelana na konta klubowe w najbliższych dniach, a druga dopiero po stwierdzeniu wykonania wszystkich zleconych zadań.

Budimex na rynku istnieje już od ponad 45 lat. Pod koniec marca firma podpisała umowę na wybudowanie 14,7 kilometrowego odcinka obwodnicy Olsztyna.

Więcej o:
Copyright © Agora SA