Lech Poznań. Marcin Robak trenuje na pełnych obrotach. "Jeszcze nam w tym sezonie pomoże"

Marcin Robak, który w połowie marca wznowił treningi po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego, wkrótce ma być gotowy do gry w Lechu Poznań.

Marcin Robak wznowił treningi pod koniec marca. Najpierw trenował indywidualnie, a teraz dołączył do zajęć z całym zespołem mistrza Polski. - Trenuje z nami, co prawda odczuwa jeszcze jakiś dyskomfort tej operowanej kostki, ale nie jest on aż tak duży - tłumaczy trener Lecha, Jan Urban.

Wydawało się, że doświadczony napastnik został już skreślony i w tym sezonie nie pomoże już poznańskiej drużynie, tymczasem jest na to bardzo realna szansa. - Marcin czuje się dobrze. Widać u niego głód treningów i rozgrywania spotkań. To cieszy, bo może nam się przydać - nie kryje szkoleniowiec poznańskiej drużyny.

Do końca sezonu nie zostało jednak zbyt wiele spotkań, raptem osiem meczów włączając w to finał Pucharu Polski. Czy Marcin Robak zatem zdąży wrócić do gry? - Wydaje mi się, że niedługo będzie mógł już myśleć o osiemnastce meczowej. Wierzę w to, że Marcin nam jeszcze w tym sezonie pomoże - twierdzi Urban.

Napastnik Kolejorza nie grał w piłkę od października, ale kłopoty ze zdrowiem miał praktycznie od początku sezonu. Gdy leczenie zachowawcze nie pomogło, Robak w grudniu zdecydował się wreszcie poddać operacji kontuzjowany staw skokowy. Zabieg przeprowadzono u lekarza reprezentacji Polski i Legii Warszawa dr Jacka Jaroszewskiego. Rehabilitacja przebiegła pomyślnie i wkrótce Marcin Robak będzie mógł znów zagrać w barwach Lecha.

Więcej o: