Młodzież Gola gra aż miło patrzeć

Piłkarki częstochowskiego Gola świetnie radzą sobie w rozgrywkach młodzieżowych. W weekend zajęły drugie miejsce w międzywojewódzkim turnieju ćwierćfinałowym Młodzieżowych Mistrzostwach Młodziczek i awansowały do grona 16 najlepszy zespołów w kraju.

Podczas rozegranego na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków" turnieju Gol jeden mecz zremisował i dwa wygrał. O drugiej pozycji zadecydował gorszy bilans bramkowy od Zorzy Pęgów, z którą drużyna Włodzimierza Seifryda podzieliła się punktami.

- Ten wynik, to kolejny sukces naszej młodzieży, nie tylko nasz, ale także klubów i trenerów, z którymi współpracujemy, m.in. z Golców Popowa, Wręczycy Wielkiej czy Kiedrzyna - wylicza prezes Gola Włodzimierz Seifryd. - Wcześniej wygraliśmy finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku w roczniku 2004-2005, teraz mamy półfinał wśród 13-latek. Cieszymy się tym bardziej, że wiemy jak dużą pracę trzeba wykonać, żeby osiągnąć takie wyniki. Liczymy, że nasze zespoły przez kilka najbliższych latach będą się liczyły na szczeblu centralnym. Nie idzie nam w lidze, ale tutaj mamy bardzo duże problemy z kontuzjami. W ciągu tygodnia ze składu wypadło nam 5 zawodniczek.

Wyniki poszczególnych spotkań:

GOL Cz-wa - Kaja Opoczno 0:0

Dalia Popielów - Zorza Pęgów 0:5

GOL Cz-wa - Dalia Popielów 2:0

Zorza Pęgów - Kaja Opoczno 1:0

GOL Cz-wa - Zorza Pęgów 0:0

Kaja Opoczno - Dalia Popielów 2:2

Końcowa tabela turnieju:

1. Zorza Pęgów 3 7 6-0

2. GOL Cz-wa 3 5 2-0

3. Kaja Opoczno 3 2 2-3

4. Dalia Popielów 3 1 2-9

Gol grał w składzie: Oliwia Młynek - Weronika Włoch, Natalia Grajcar, Sara Chrzęstek, Natalia Liczko, Natalia Kaczmarczyk, Gosia Juszczyk, Ewa Pietrzak, Patrycja Tarasiewicz, Maja Ozieriańska, Oliwia Konik, Daria Włóczyk, Ola Sikora, Wiktoria Papadziuk

Więcej o: