Szybkie zmiany w Rakowie. Jest już nowy trener

Po sobotniej porażce z Polonią Bytom w Rakowie zdecydowano o zmianie trenerów. Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza zastąpił 41-letni Marek Papszun.

Marek Papszun pracował ostatnio w III-ligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Jeszcze w niedzielę poprowadził zespół w przegranym 1:2, wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa, po którym pożegnał się z drużyną. Trenerem Świtu Papszun był od 12 grudnia 2014 roku. Zostawił zespół na 6. miejscu w tabeli, z 42 punktami na koncie z wiosennym bilansem 2 zwycięstwa (wyjazdowe), 3 remisy i 2 porażki.

Wcześniej nowy trener Rakowa prowadził Legionovię Legionowo, z którą wywalczył awans do II ligi i w sezonie 2013/14 zajął najlepsze w historii tego klubu 4. miejscu. Z powodzeniem prowadził też drużyny z niższych lig.

Po porażce z Polonią w Rakowie pożegnano nie tylko Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza, ale również asystenta Dawida Jankowskiego i trener bramkarzy Grzegorza Lelonka. Markowi Papszunowi pomagać będą Maciej Kędziorek i Maciej Sikorski. - Pierwszy z nich będzie asystentem trenera. W przeszłości pracował w Victorii Sulejówek, Mazurze Karczew czy Starcie Otwock. Natomiast Sikorski - były zawodnik między innymi Polonii Warszawa i Znicza Pruszków - będzie odpowiedzialny za przygotowanie bramkarzy. 37-letni trener współpracował już z Papszunem w Legionovii, gdzie pełnił tę samą funkcję - poinformował na swojej stronie internetowej Raków.

Więcej o: