Siatkarze AKS-u Rzeszów mistrzami Polski juniorów!

Siatkarze AKS-u V LO Rzeszów, w finale turnieju o mistrzostwo Polski juniorów pokonali w Jastrzębski Węgiel 3:0. Większość nagród indywidualnych również powędrowała do rąk siatkarzy z Rzeszowa. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Jakub Ziobrowski.

Młodzi siatkarze z Rzeszowa swoim rywalom ze Śląska nie dali w niedzielę najmniejszych szans. Poszczególne sety rzeszowscy juniorzy wygrywali kolejno do 17, 21 i do 23. Najwięcej emocji było właśnie w ostatnim secie, ale podopieczni trenera Jerzego Wietechy wytrzymali presję i ostatecznie zdołali rozstrzygnąć losy meczu w trzech partiach. Rzeszowianie wygrali więc wszystkie mecze w turnieju, w dwóch ostatnich spotkaniach nie tracąc nawet seta. Najlepszym zawodnikiem finałowego meczu został wybrany Łukasz Kozub, który otrzymał też statuetkę dla najlepszego rozgrywającego całego turnieju. MVP turnieju w Leżajsku został wybrany inny zawodnik AKS-u, Jakub Ziobrowski.