Przełamanie koszmarnej serii. Wygrana Wigier Suwałki

Piłkarze Wigier wygrali w sobotę 3:1 z Pogonią Siedlce. Tym samym zakończyła się fatalna seria zespołu z Suwałk w spotkaniach na własnym obiekcie

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

9 sierpień 2015 - tą datę długo wspominali sympatycy Wigier. Wówczas to, a była to druga kolejka I ligi, piłkarze z Suwałk pokonali 4:0 Rozwój Katowice. Następnie mijały kolejne miesiące, a po stronie wygranych suwalczan na własnym obiekcie nic się nie zmieniało. W końcu w sobotę nastąpiło przełamanie. Podopieczni trenera Dominika Nowaka wygrali 3:1 z Pogonią Siedlce.

Zanim jednak była radość były nerwy. Gospodarze źle rozpoczęli spotkanie. W 23. minucie kontrę Pogoni wykończył Daniel Gołębiewski i Wigry przegrywały. Szybko jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania. Dwie minuty po stracie gola na listę strzelców wpisał się Damian Gąska. Na przerwę zespół z Suwałk schodził już natomiast prowadząc, bo w 38. minucie Kamil Adamek wykorzystał podanie Omara Santany. Wynik spotkania w 65. minucie ustalił natomiast Kamil Zapolnik.

Dzięki wygranej Wigry awansowały na 13. pozycję w tabeli, opuściły więc miejsce oznaczające grę w barażach o pozostanie w lidze, które zajmowały przed 26. serią gier. Za tydzień będzie kolejny awans, gdyż zespół z Suwałk dopisze sobie trzy punkty walkowerem za mecz z Dolcanem Ząbki.