Artego zmiażdżyło Polkowice obroną. Dwa pogromy

Po dwóch meczach półfinału play-off Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Artego Bydgoszcz prowadzą z MKS Polkowice 2:0. Sukces zawdzięczają m.in. świetnej grze w obronie.

Sobotni mecz w hali Artego Arena rozpoczął się nerwowo. Zawodniczki obu drużyn były jakby nieco sparaliżowane stawką rywalizacji - mnożyły się straty z obu stron. Bydgoszczanki z czasem opanowały jednak nerwy. Zdarzało im się później tracić piłki (w sumie 15 w całym meczu), ale było raczej wynikiem nonszalancji. Za to rywalki popełniały błąd za błędem wskutek świetnej, konsekwentnej gry w obronie podopiecznych Tomasza Herkta. Nasze zawodniczki prawie doprowadzały do łez koszykarki z Polkowic: wymuszały straty (MKS zanotował ich aż 25), blokowały rzuty (cztery razy) albo naciskały tak, że zmuszały do rzucania z nieprzygotowanych pozycji, co zaowocowało mizerną, niespełna 29-procentową skutecznością przeciwniczek. Na tej podbudowie bydgoszczanki, choć same nie grały jakoś nadzwyczajnie skutecznie, sukcesywnie powiększały przewagę, a w ostatniej kwarcie wręcz już się rozhulały.

Drugi pojedynek, rozegrany wczoraj w Bydgoszczy, był bardziej zacięty, ale tylko do połowy drugiej kwarty. Później bydgoszczanki, wśród których ponownie najskuteczniejsza była Darxia Morris, odskoczyły i już po trzech kwartach miały 25-punktową przewagę. Morris popisała się przy tym pięknym osiągnięciem - sześcioma udanymi rzutami za 3 pkt. na osiem prób.

Artego - MKS 73:42 (16:9, 20:12, 10:8, 27:13) i 85:60 (19:20, 28:15, 25:12, 13:13)

Artego: Morris 13 i 20, Carter 12 i 10, Międzik 11 i 9, Koc 9 i 14, McBride 7 i 11 oraz Reid 11 i 13, Pawlak 4 i 6, Puss 4 i 0, Faleńczyk 2 i 0, Szybała 0 i 2, Kocaj 0 i 0

MKS: Stankiewicz 11 i 9, Michael 9 i 12, Adams 6 i 5, Greene 0 i 9, Skobel 0 i 11 oraz Schmidt 10 i 2, Żukowska 4 i 0, Majewska 2 i 2, Diaz 0 i 9, Kaczmarska 0 i 1, Nowacka 0