Polonia Bytom. Kolejne bardzo ważne zwycięstwo

Walczący o utrzymanie w drugiej lidze bytomianie pokonali na własnym boisku Raków Częstochowa.

Polonia Bytom uratuje się przed spadkiem? Podyskutuj na Facebooku >>

Zwycięski - jak się później - gol padł już 3. minucie, kiedy Patryk Stefański precyzyjnie przymierzył zza pola karnego.

Polonia mogła i powinna wygrać wyżej, ale w pierwszej połowie Michał Zieliński, a po przerwie - dwukrotnie! - rezerwowy Arkadiusz Kowalczyk nie wykorzystali świetnych okazji strzeleckich. Ten ostatni nie dotrwał do końcowego gwizdka, bo w doliczonym czasie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Dzięki temu zwycięstwu - drugiemu z rzędu, po 3:2 tydzień temu w Stalowej Woli - bytomianie awansowali z 15. na 14. miejsce w tabeli, ale od strefy spadkowej dzieli ich ledwie punkt.

Polonia Bytom - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Stefański (3.)

Polonia: Olszewski - Słodowy, Szal, Janosik, Rylukowski - Januszkiewicz (61. Krysian), Zalewski, Setlak (88. Pielichowski), Lachowski, Stefański (59. Kowalczyk Ż CZ (90. + 2.) - Zieliński (68. Mróz Ż).