Piłka nożna - III liga. Przerwana seria Lecha II Poznań. I to gdzie?

Pierwsze punkty w tym roku stracili piłkarze rezerw Lecha Poznań, którzy niespodziewanie tylko zremisowali 1:1 z Unią Swarzędz w meczu 22. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Gospodarze przegrali przed tym weekendem wszystkie pięć meczów, które rozegrali w tym roku. Zespół Ivana Djurdjevicia natomiast zwyciężył w siedmiu ostatnich pojedynkach (pięciu ligowych i dwóch regionalnego Pucharu Polski). Tymczasem aż do 75. minuty na boisku Unii było bezbramkowo, a wtedy drużynę ze Swarzędza wyprowadził Mateusz Molewski, który wykorzystał rzut karny. Zanosiło się na sensację, ale sześć minut przed końcem wyrównał 17-letni Paweł Tomczyk.

W wyjściowym składzie poznaniaków znalazło się trzech młodych zawodników z kadry pierwszego zespołu: Mateusz Lis, Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Ten ostatni w piątek zagrał w końcówce meczu Kolejorza z Legią Warszawa.

Remis 1:1 w Swarzedzu dał Lechowi II Poznań awans na drugie miejsce w tabeli, ale Kolejorz traci już nie punkt, a trzy do lidera, Warty Poznań, która w sobotę pewnie wygrała swoje spotkanie.

Drugi zespół Lecha Poznań może jednak nie utrzymać tej pozycji do końca weekendu. W niedzielę swój mecz rozegra bowiem Pelikan Niechanowo (podejmie KKS 1925 Kalisz) i w przypadku jakiejkolwiek zdobyczy będzie wiceliderem.

Unia Swarzędz - Lech II Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Molewski (75., karny), 1:1 Tomczyk (84.)

Wyjściowy składz Lecha II Poznań: Mateusz Lis - Antonijs Cernomordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski - Robert Gumny, Jakub Pawlicki, Lucas Guedes, Kamil Szubertowski - Kamil Jóźwiak, Niklas Zulciak - Piotr Kurbiel.