Pogoń Baltica rozpoczyna weekend z Pucharem Polski

Dzisiaj o godzinie 18:30, piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin rozpoczynają walkę w Final Four Pucharu Polski.

Podopieczne Adriana Struzika w tym sezonie celują w podwójną koronę i mają ochotę na mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar. Już jutro mogą wznieść do góry to drugie trofeum. W rozpoczynającym się w Lubinie turnieju finałowym poza Pogonią udział wezmą Zagłębie (gospodynie), a także Vistal Gdynia i MKS Selgros Lublin. Przed rokiem skład, a nawet zestaw par Final Four był dokładnie taki sam.

Na początek gospodynie

Rywalizację o puchar w sobotę o 16:00 rozpoczną drużyny Vistalu i Selgrosu. Dwie i pół godziny później na parkiet wyjdą Pogoń oraz Zagłębie. Szczecinianki są faworytkami tego spotkania i mają po swojej stronie znacznie więcej atutów. Adrian Struzik ma szerokie pole wyboru jeśli chodzi o kadrę, a jego zespół jest dodatkowo podbudowany ostatnimi wynikami w fazie play-off PGNiG Superligi. Pogoń z nawiązką odrobiła straty z ćwierćfinału i w rewanżowym meczu rozbiła Łączpol Gdańsk 36:21.

Rywalki są w zupełnie odmiennych nastrojach. W ćwierćfinale Zagłębie zostało dwukrotnie ograne przez Vistal i może już zapomnieć o walce o medale mistrzostw Polski. Teraz lubinianki skupiają się tylko na pucharze. Po swojej stronie na pewno będą miały atut własnej hali i publiczności.

- Jest mi niezmiernie przykro i smutno, że kolejny sezon jest dla nas nieudany. Dlatego chciałabym wszystkich za to przeprosić, zarówno kibiców, jak i klub, w którym gram - mówi na łamach oficjalnej witryny Zagłębia, Karolina Semeniuk. - Turniej Final Four, który odbędzie się na naszym parkiecie traktujemy, jako najważniejsze wydarzenie tego sezonu. Po odpadnięciu z walki o medale nie pozostaje nam nic innego, jak zagrać o wszystko i sięgnąć po Puchar Polski.

Ponad dwie dekady

Jeśli szczecinianki pokonają Zagłębie, w niedzielę o 18:00 (transmisja Polsat Sport News) zagrają w wielkim finale ze zwycięzcą drugiej pary. W przypadku porażki też nie będą mogły liczyć na wolne, ponieważ wtedy o 15:30 powalczą o trzecie miejsce. Byłoby to powtórzenie scenariusza z zeszłego roku, kiedy Pogoń wywalczyła brązowe medale, pokonując Selgros Lublin. Pucharu broni natomiast Vistal.

W swojej historii szczeciński klub cztery razy sięgał po Puchar Polski. Ostatni raz w 1992 roku, tak więc poprzednie trofea zdążyły się już mocno zakurzyć i w klubowej gablocie przydałoby się małe przemeblowanie.