Seminarium i turniej z Akademią Daniela Iwanka

Ostatnio w Lublinie miały miejsce dwa wydarzenia związane z karate. Mianowicie w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej rozegrano I Turniej Karate Tradycyjnego Fudokan-Shotokan, a w Centrum Spotkania Kultur odbyło się seminarium koryu karate. Organizatorem obu wydarzeń była Akademia Karate Daniela Iwanka.

Jeśli chodzi o turniej, to do rywalizacji przystąpiło 250 zawodników i zawodniczek z całego województwa. Wystartowała także ekipa z Litwy. Imprezę otworzył prezes Federacji Karate Tradycyjnego Fudokan Piotr Tytoń, a trening pokazowy uczestników przeprowadził 3-krotny mistrz świata w Daniel Iwanek. - Impreza miała na celu promocję sportu i aktywnego spędzania czasu - mówi ten wielce utytułowany zawodnik, a dziś już szkoleniowiec. - Chodzi nam nie tylko o zawodników, ale także o zachęcenie wszystkich chętnych, którzy są sympatykami sztuk walki do spróbowania swych sił. Jestem usatysfakcjonowany zarówno przebiegiem zarówno seminarium, jak i turnieju. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni, zarówno uczestnicy, jak i kibice, którzy tłumnie odwiedzili halę. Dodać też muszę, że wydarzenia te objęli patronatem marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Podczas trwania imprezy przygotowano wiele dodatkowych atrakcji - można było podziwiać wspinaczkę na ściance,

występ szkoły tańca Chassemi oraz pokaz Samoobrony sekcji Kick-Boxingu. Natomiast startujący otrzymali dyplomy, medale i puchary.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU