Stomil Olsztyn otrzyma pieniądze od miasta

W ramach promocji miasta poprzez sport w rozgrywkach piłkarskiej pierwszej ligi, OKS otrzyma 200 tysięcy złotych z miejskiej kasy.

Jak już informowaliśmy na łamach "Wyborczej Olsztyn", olsztyński Stomil pod koniec marca miał szansę dostać 300 tysięcy złotych z kasy miasta. Magistrat ogłosił bowiem konkurs na promocję miasta poprzez sport podczas spotkań piłkarskiej pierwszej ligi. Podczas sesji rady miasta okazało się jednak, że klub nie spełnia wszystkich kryteriów, by starać się o te pieniądze, więc nie mógł złożyć wniosku o dotacje. Przetarg został więc unieważniony, a władzom klubu po raz kolejny nie udało się zdobyć dodatkowych funduszy na funkcjonowanie drużyny.

Według informacji do których dotarła "Wyborcza Olsztyn" wynikało, że klub nie przedstawił pisma z urzędu skarbowego, które poświadczałoby, że Stomil nie ma długów wobec skarbu państwa. Dopiero w minionym tygodniu klub otrzymał taki dokument i miasto mogło na początku miesiąca ponownie rozpisać konkurs na promocję. Termin nadsyłania zgłoszeń minął we wtorek, a władze klubu do tego czasu zdążyły złożyć wniosek w olsztyńskim ratuszu.

Magistrat w piątek ogłosił wyniki konkursu, a Stomil były jedynym uczestnikiem. W ramach promocji miasta poprzez sport w rozgrywkach piłkarskiej pierwszej ligi, OKS otrzymał 200 tysięcy złotych z miejskiej kasy. Jest to kwota znacznie niższa, niż w pierwszym rozdaniu (wtedy do wygrania było 300 tysięcy złotych), ponieważ piłkarzom zostało mniej spotkań ligowych do rozegrania. Umowa miasta ze Stomilem została podpisana do 15 czerwca (a więc do końca zmagań ligowych), a piłkarski klub ze stolicy Warmii i Mazur będzie musiał m.in. umieścić logo miasta na koszulkach oraz banerach reklamowych. Co ciekawe, olsztyński zespół pieniądze otrzyma w dwóch transzach po 100 tysięcy złotych - pierwsza z nich zostanie przelana na konta klubowe w najbliższych dniach, a druga dopiero po stwierdzeniu wykonania wszystkich zleconych zadań. W przypadku nie wywiązania się z umowy, Stomil będzie musiał zwrócić 100 tysięcy złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.