Liga Mistrzów. Wyboista droga do Final Four w Krakowie

Spośród czterech drużyn, które zagrają w krakowskim turnieju, w tym sezonie w Lidze Mistrzów nie przegrała tylko Asseco Resovia. Ale ona też jako jedyna nie grała w play-offach, w fazie grupowej musiała rozegrać tylko pięć spotkań, do tego w najsłabszej grupie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Final Four Ligi Mistrzów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianie jako gospodarz turnieju finałowego mieli zapewniony w nim udział już po fazie grupowej. A w tej Asseco Resovia nie musiała nawet rozgrywać wszystkich spotkań. W styczniu z rywalizacji wycofał się bowiem rumuński Tomis Constanta i mecz w Rzeszowie nie doszedł do skutku, a resoviacy wygrali go walkowerem.

Wcześniej (i później) jednak też nie mieli najmniejszych problemów z wygrywaniem. Choć w PlusLidze przeżywali kryzys, w Lidze Mistrzów wygrywali wszystko jak chcieli, pokonując szwajcarski Dragons Lugano, wspomniany Tomis i belgijski Volley Asse-Lennik, które urwało mistrzom Polski jedynego seta. Asseco Resovia wygrała więc grupę G bez najmniejszych problemów.

Swoje grupy wygrywały także pozostałe zespoły, które zagrają w krakowskim turnieju, ale tylko rosyjski Zenit Kazań nie zaznał goryczy porażki. W grupie D Rosjanie pokonali austriacki Hypo Tirol Innsbruck, czarnogórską Budvanską Rivijerę Budva i turecki Halkbank Ankara. W pierwszej rundzie play-off bez problemów odprawili Lotos Trefl Gdańsk, a porażki doznali dopiero w kolejnej rundzie, gdy ulegli u siebie PGE Skrze Bełchatów 2:3, choć prowadzili już 2:0. W rewanżu Zenit był jednak bezlitosny dla bełchatowian i zapewnił sobie grę o obronę tytułu wywalczonego przed rokiem.

Skra mierzyła się także z innym uczestnikiem Final Four. W rozgrywkach grupowych bełchatowianie dwukrotnie przegrali z Cucine Lube Civitanovą. Włosi pokonali też czeską Duklę Liberec i belgijskie Knack Roeselare. Belgowie w ostatniej kolejce znaleźli jednak sposób na Lube, wygrywając u siebie 3:1, ale Włosi byli już wtedy pewni wygrania grupy E.

W play-offach w pierwszej rundzie Cucine Lube bez problemów poradziło sobie z tureckim Arkasem Izmir, ale w kolejnym etapie walki o Final Four już tak łatwo nie było. Włosi stoczyli niesamowitą walkę z Halkbankiem Ankara, którą rozstrzygnął dopiero złoty set. Turcy prowadzili w pierwszym meczu już 2:0, ale przegrali 2:3. W rewanżu u siebie zwyciężyli 3:2, ale w złotym secie 17:15 wygrała Cucine Lube Civitanova.

Zdecydowanie pewniej do Final Four dotarło Trentino Diatec, któremu porażka przytrafiła się jedynie w fazie grupowej, w meczu przeciwko francuskiemu Tours VB (2:3). Nie przeszkodziło to jednak Włochom w wygraniu grupy C. W play-offach Trentino Diatec solidarnie wygrywało na wyjazdach po 2:3, a u siebie po 3:0 z Volley Asse-Lennik w pierwszej rundzie i rosyjskim Biełogorie Biełgorod w drugiej.

Asseco Resovia jest gospodarzem turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w sobotę i niedzielę w Tauron Arenie Kraków. W sobotnim półfinale mistrzowie Polski zmierzą się z rosyjskim Zenitem Kazań (godz. 16.30), a w drugiej parze zagrają Trentino Diatec i Cucine Lube Civitanova (godz. 19.30). W niedzielę odbędą się mecze o złoto (godz. 18) i o brąz (godz. 14.45). Relacje na żywo na rzeszow.sport.pl .

Zobacz wideo

Final Four Ligi Mistrzów na Facebooku! Śledź z nami, co dzieje się w Tauron Arenie Kraków!

Droga do Final Four: - Trentino Diatec, Grupa C:

Trentino Diatec - Noliko Maaseik 3:0

PAOK Saloniki - Trentino Diatec 1:3

Trentino Diatec - Tours VB 3:0

Tours VB - Trentino Diatec 3:2

Trentino Diatec - PAOK Saloniki 3:0

Noliko Maaseik - Trentino Diatec 0:3

I runda play-off:

Volley Asse-Lennik - Trentino Diatec 2:3

Trentino Diatec - Volley Asse-Lennik 3:0

II runda play-off:

Trentino Diatec - Biełogorie Biełgorod 3:0

Biełogorie Biełgorod - Trentino Diatec 2:3

Zenit Kazań, Grupa D:

Hypo Tirol Innsbruck - Zenit Kazań 0:3

Zenit Kazań - Budvanska Rivijera Budva 3:0

Zenit Kazań - Halkbak Ankara 3:0

Halkbank Ankara - Zenit Kazań 1:3

Budvanska Rivijera Budva - Zenit Kazań 0:3

Zenit Kazań - Hypo Tirol Innsbruck 3:0

I runda play-off:

Lotos Trefl Gdańsk - Zenit Kazań 1:3

Zenit Kazań - Lotos Trefl Gdańsk 3:0

II runda play-off:

Zenit Kazań - PGE Skra Bełchatów 2:3

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 0:3

Cucine Lube Civitanova, Grupa E:

Cucine Lube Civitanova - Knack Roeselare 3:1

PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova 1:3

Dukla Liberec - Cucine Lube Civitanova 0:3

Cucine Lube Civitanova - Dukla Liberec 3:0

Cucine Lube Civitanova - PGE Skra Bełchatów 3:0

Knack Roeselare - Cucine Lube Civitanova 3:1

I runda play-off:

Arkas Izmir - Cucine Lube Civitanova 0:3

Cucine Lube Civitanova - Arkas Izmir 3:1

II runda play-off:

Cucine Lube Civitanova - Halkbank Ankara 3:2

Halkbank Ankara - Cucine Lube Civitanova 3:2 - złoty set 15:17

Asseco Resovia, Grupa G:

Asseco Resovia - Dragons Lugano 3:0

Tomis Constanta - Asseco Resovia 0:3

Asseco Resovia - Volley Asse-Lennik 3:0

Volley Asse-Lennik - Asseco Resovia 1:3

Asseco Resovia - Tomis Constanta 3:0 (w.o.)

Dragons Lugano - Asseco Resovia 0:3

Więcej o: