Pogoń. Czerwiński może zdążyć już na mecz z Ruchem

Pierwotnie Jakub Czerwiński miał pauzować do końca sezonu. Wiele wskazuje jednak na to, że stoper Pogoni będzie gotowy już na pierwsze spotkanie grupy mistrzowskiej.

W niedawnym meczu z Cracovią, 24-latek zerwał jedno z więzadeł w kostce. Wydawało się, że nie uniknie operacji, ale ostatecznie udało się wybrać inne rozwiązanie, dzięki któremu Czerwiński nie pójdzie "pod nóż".

- Zdecydowaliśmy wspólnie, że postaramy się uniknąć zabiegu operacyjnego i przeprowadzimy leczenie zapobiegawcze. To bardzo młody zawodnik, przed którym jeszcze wiele lat grania. W związku z tym nie chcieliśmy go operować, tym bardziej, że rana bardzo szybko się goi - mówił przed meczem z Legią, trener Czesław Michniewicz.

Już w treningu

W zeszłym tygodniu, Czerwiński lekko truchtał, a w środę wznowił normalne treningi z całą drużyną. To oznacza, że prawdopodobnie będzie do dyspozycji Michniewicza już na piątkowe spotkanie z Ruchem Chorzów.

- Wstępna diagnoza była taka, że potrzebna będzie operacja, ale ostatecznie okazało się, że nie jest niezbędna i będziemy mogli to "wyprowadzić" zachowawczo. Wróciłem do treningów, czuję się dobrze i zobaczymy jak moja noga zareaguje na zwiększenie obciążenia - mówi na łamach oficjalnej witryny klubu sam zainteresowany.

Nie ma pośpiechu

Jeśli Czerwiński wróci już na piątkowe spotkanie z "Niebieskimi", Michniewicz będzie miał wyjątkowo szerokie pole wyboru jeśli chodzi o środkowych obrońców. W pełnej dyspozycji jest już Jarosław Fojut, na środku obrony z powodzeniem mogą grać Sebastian Murawski i Mateusz Matras, a przede wszystkim świetne recenzje w poprzednich spotkaniach zbierał Sebastian Rudol.

źródło: Okazje.info