Legenda Lecha Poznań nie jest już trenerem klubu w III lidze

Tylko przez pół roku Jarosław Araszkiewicz był trenerem piłkarzy Unii Swarzędz. Znakomity przed laty gracz Lecha Poznań został zwolniony po tym, jak jego zespół przegrał wszystkie cztery tegoroczne mecze w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Jarosław Araszkiewicz prowadził zespół Unii Swarzędz od początku października ubiegłego roku. Początek miał całkiem niezły, bo z ośmiu meczów przegrał tylko dwa, a po trzy wygrał i zremisował. Obecna runda zaczęła się jednak dla Unii bardzo źle - zespół ze Swarzędza przegrał u siebie 0:5 z Wdą Świecie i 1:4 z Sokołem Kleczew oraz 0:2 z Centrą Ostrów Wlkp. i 0:3 z Pelikanem Niechanowo - na wyjazdach. Po porażce z wilceliderem Jarosław Araszkiewicz przestał być trenerem drużyny, która znalazła się na jedenastym miejscu w tabeli.

"Ze względu na słabe wyniki osiągane przez niebiesko-białych, zakończono współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem" - postanowił zarząd Unii i w weekendowym spotkaniu z KKS Kalisz piłkarzy ze Swarzędza prowadził już nowy trener, Jakub Ostrowski. Zmiana na razie na niewiele się zdała, bo zespół poniósł piątą porażkę w piątym tegorocznym mecz - kaliszanie wygrali u siebie 2:0.

Jakub Ostrowski jest trzecim trenerem Unii Swarzędz w sezonie, przed Jarosławem Araszkiewiczem za wyniki odpowiadał Andrzej Ostański.

Liderem tej grupy III ligi jest Warta Poznań, a trzecie miejsce zajmuje Lech II Poznań, który w środę rozegra zaległy pojedynek z Wdą Świecie.

źródło: Okazje.info

Więcej o: