Ryszard Kuźma trenerem Stali Stalowa Wola

Ryszard Kuźma został nowym trenerem drugoligowej Stali Stalowa Wola. W środę 54-letni szkoleniowiec przejął zespół po Andrzeju Kasiaku, który w niedzielę po porażce z Polonią Bytom podał się do dymisji.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Ryszard Kuźma nie był jedynym kandydatem na trenera Stali Stalowa Wola. Na giełdzie nazwisk pojawił się m.in. Marcin Jałocha, Jacek Magnuszewski, Sławomir Adamus czy Krzysztof Łętocha. Ostatecznie wybór władz Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stali padł na byłego trenera Stali Rzeszów, Siarki Tarnobrzeg czy Miedzi Legnica. Kuźma ma też na koncie mistrzostwo Polski z Lechem Poznań. W 2010 roku w poznańskiej drużynie był bowiem asystentem trenera Jacka Zielińskiego.

54-letni szkoleniowiec Stalówkę obejmie do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy. Stanie się to wtedy, gdy utrzyma drużynę w II lidze. Taki cel przed nowym trenerem postawili działacze Stali - poinformował Mariusz Szymański, prezes PSA Stali. Asystentem Kuźmy będzie były napastnik Stali, Wojciech Fabianowski.

Przypomnijmy, że wiosną stalowowolski zespół jako jedyny nie wygrał jeszcze meczu. W sześciu spotkaniach hutnicy przegrywali pięciokrotnie. Zremisowali jedynie z liderem, Stalą Mielec. Obecnie, po 25. kolejkach Stalówka zajmuje 12. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma tylko pięć punktów przewagi. Najbliższe spotkanie Stal zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice (niedziela, godz. 16).

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: