Nie będzie Orlen Cup. Koncern nie jest zainteresowany. A co z półmaratonem?

- Wiemy już na pewno, że Orlen rezygnuje ze swojego projektu Orlen Cup współfinansowanego przez miasto - potwierdził prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Warto zaznaczyć, że był to jeden z projektów, na który koncern dawał więcej pieniędzy niż miasto. Dzięki tej imprezie w poprzednich trzech latach na Starym Rynku płocczanie mogli zobaczyć najlepszych lekkoatletów świata. Wśród nich będącego w Orlen Team dwukrotnego mistrza olimpijskiego kulomiota Tomasza Majewskiego.

Wiceprezes zarządu PKN Orlen Krystian Pater zapytany o sprawę, odmówił komentarza, odesłał do biura prasowego płockiego koncernu.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Orlen nie da pieniędzy również na triathlon i Półmaraton Dwóch Mostów. Miasto nie zrezygnuje jednak z tych imprez, chce znaleźć innych sponsorów.

- Dostaliśmy z PKN Orlen krótką informację, że koncern nie jest zainteresowany w tym roku finansowaniem mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup - mówi Jacek Koziński, prezes Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego, organizatora Orlen Cup. - Trudno pogodzić się z tą decyzją. Tym bardziej, że impreza bardzo dobrze się przyjęła w środowisku. Cieszyła się sporym zainteresowaniem. Mityng miał swój klimat, jako jeden z nielicznych w Europie był rozgrywany na Starym Rynku. To, że Orlen Cup w tym roku się nie odbędzie nie oznacza, że nie podejmiemy próby zorganizowania tej lekkoatletycznej imprezy w przyszłym roku. Być może stworzymy coś nowego. Mamy rok, by się nad tym zastanowić.

MUKS zwrócił się do koncernu o wsparcie finansowe dwóch innych imprez lekkoatletycznych: Tumska Dycha i Czwartki Lekkoatletyczne. W tych przypadkach Orlen nie odmówił.

Orlen Cup kosztował w sumie ok. 400 tys. zł, z czego ponad połowę przekazywał koncern.

Więcej o: