Komisja Ligi ukarała Wisłę Kraków. Kibice nie pojadą na wyjazd

Kibice Wisły Kraków nie będą mogli pojechać na najbliższy mecz wyjazdowy z Górnikiem Łęczna - zdecydowała Komisja Ligi. To kara za ich zachowanie w czasie meczu z Ruchem Chorzów.

Facebook?  | A może Twitter? 

Krakowianie grali z Ruchem w Chorzowie 3 kwietnia. Wygrali w dramatycznych okolicznościach - w 90. minucie spotkania Michał Miśkiewicz obronił rzut karny wykonywany przez Patryka Lipskiego i mecz zakończył się wynikiem 3:2. Gorąco było również na trybunach, w czasie meczu policja interweniowała z użyciem armatki wodnej, zatrzymała też 10 sympatyków obu klubów.

W związku z tymi wydarzeniami Komisja Ligi ukarała Wisłę zakazem organizacji grupy kibiców na jeden mecz ekstraklasy. Fani z Krakowa nie obejrzą więc wyjazdowego spotkania z Górnikiem Łęczna. Poza tym nie będą mogli również pojechać na najbliższy mecz Ruchu z Wisłą w Chorzowie - do takiego pojedynku może dojść jednak najprędzej dopiero w przyszłym sezonie.

Komisja ukarała też m.in. Górnika Zabrze. Za zachowanie kibiców zespołu z Zabrza w czasie wyjazdowego meczu z Koroną Górnik dostał podobną karę jak Wisła. Fani śląskiego zespołu nie będą więc mogli zorganizować wyjazdu na niedzielny mecz z Wisłą.

Więcej o: