Kibice Pogoni walczą o wyróżnienie od Ekstraklasy

W minioną sobotę, stadion Pogoni po raz pierwszy w tym sezonie wypełnił się do ostatniego miejsca. Dostrzegł to organizator rozgrywek - Ekstraklasa SA.

Ekstraklasa po każdej kolejce prezentuje raport ze wszystkich ligowych stadionów opisując najciekawsze wydarzenia na trybunach oraz podając dane frekwencyjne. Poza tym, zawsze nominuje trzy kluby, które walczą o "kibicowskie" wyróżnienie w danej serii gier.

Komplet przesłonił niedoskonałości

W 30. kolejce wśród nominowanych znalazła się Pogoń, a w zasadzie jej kibice. Ekstraklasa tak uzasadnia ten wybór:

- Upragniony komplet widzów obejrzał mecze w Bielsku-Białej i Szczecinie. Warto podkreślić, że podczas spotkania z Legią Portowcy ustanowili swój nowy frekwencyjny rekord tego sezonu (14348) [...].Na trybunach nie zabrakło również akcentów ultras. Kibice Pogoni uczcili pamięć patrona swojego stadionu i największej klubowej legendy, Floriana Krygiera.

Ekstraklasa doceniła więc przede wszystkim pozytywne wydarzenia z sobotniego meczu i przymknęła oko na pewnie niedoskonałości, które także miały miejsce na trybunach. Kibice po raz kolejny chcieli zaprezentować najdłuższą "sektorówkę" w Europie (długa granatowo-bordowa flaga z napisem Pogoń), ale jej prezentacja się nie powiodła. Część ogromnej flagi "zaplątała" się na jednym z płotów oddzielających sektory i rozwinęła do góry nogami.

Trwa głosowanie

Oddawać głosy na "kibicowskie" wyróżnienie dla Pogoni można na oficjalnej stronie organizatora - Ekstraklasa.org. Poza szczecińskimi fanami, nominowani są także sympatycy Śląska Wrocław (za akcję "milionowy kibic na stadionie we Wrocławiu") i Wisły Kraków (za zbiórkę krwi).