Broń zmieniła trenera. Za wyniki będzie odpowiadał Dariusz Różański

Trzecioligowi piłkarze Broni Radom mają nowego szkoleniowca. Z zespołem pożegnał się Grzegorz Dziubek, a jego miejsce zajął Dariusz Różański

W ostatnią niedzielę, jeszcze pod wodzą trenera Dziubka, Broniarze przegrali z ŁKS -em w Łodzi aż 0:8. To przelało czarę goryczy i zarząd klubu zdecydował się na zmianę na ławce trenerskiej. Od wtorku 12 kwietnia za wyniki zespołu seniorów będzie odpowiadał Dariusz Różański, który dotąd piastował funkcję asystenta pierwszego szkoleniowca.

Nowego opiekuna kibicom drużyny z Plant przedstawiać nie trzeba. Tylko powiedzieć, że od dawna jego piłkarskie losy (zawodnicze i trenerskie) związane są z Bronią.

- Mając 17 lat debiutował w drugoligowej jeszcze Broni. Praktycznie przez większą część swojej przygody z piłką związany był właśnie z naszym klubem. Już jako trener juniorów z rocznika 1995 awansował do Centralnej ligi Juniorów [to rozgrywki szczebla ogólnopolskiego - przyp. red] - przypomina portal bronradom.pl.

Nie ulega wątpliwości, że trener Różański obejmuje trzecioligowy zespół w bardzo trudnej sytuacji. Wszak Broń jest już jedną nogą w IV lidze. - Nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem propozycji. Gratulować mi tej nominacji, czy też współczuć? Nie podchodzę tak do tego. Mamy świadomość, w jak trudnej jesteśmy sytuacji. Zrobię wszystko, by poprawić atmosferę w drużynie, odbudować morale i zaufanie kibiców - powiedział "Wyborczej" nowy szkoleniowiec seniorów Broni.

Warto dodać, że trener Różański jest posiadaczem licencji szkoleniowej UEFA A. Debiut w roli pierwszego szkoleniowca Broniarzy nastąpi w środę 13 kwietnia w meczu Pucharu Polski z Pilicą w Białobrzegach. Pracę z I zespołem będzie łączył z prowadzeniem młodzieżowego zespołu z rocznika 1999, który jest liderem Ekstraligi Mazowieckiej.

Więcej o: