Trzy zwycięstwa siatkarek. Volley Płock powalczy o drugą ligę?

Siatkarki z Płocka zajmą trzecie miejsce w tabeli trzeciej ligi, ale wciąż marzą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. W weekend wygrały trzy kolejne mecze.

MUKS Volley, prowadzący do tej pory wyłącznie drużyny młodzieżowe, debiutuje w rozgrywkach seniorskich. Spisuje się bardzo dobrze, ma na koncie 14 zwycięstw i trzy porażki. Daje to trzecie miejsce za Nike Ostrołęka i Krótką Mysiadło.

Sobotę płocczanki miały bardzo pracowitą. W południe zmierzyły się na własnym parkiecie w SP nr 23 z Liderem Radom, zajmującym szóste miejsce w tabeli, a kilka godzin później - z piątą w stawce Perłą Złotokos. Obie potyczki zakończyły się pewnym 3:0 dla gospodyń.

- Nie mieliśmy problemów z pokonaniem rywalek, jestem zadowolony z postawy całej drużyny - podkreślił Jerzy Chęciński trener Volley Płock. - Na zagrywce szalała Aleksandra Koperska, bardzo dobrze spisały się nasze obie libero Agnieszka Baryła i Alicja Fabiszewska. W ataku brylowała Kamila Marcinkowska, a na środku - Arleta Rutkowska i Emilia Bąkowska. Dobre ataki umożliwiały świetne wystawy Sandry Niedziałkowskiej i Izabeli Chęcińskiej.

Już dzień później płocczanki zagrały mecz rewanżowy w Radomiu. Przewaga nad Liderem okazała się jeszcze większa, niż w Płocku, Volley wygrał w trzech krótkich setach.

- Gospodynie nie miały argumentów, gdyż dobrze funkcjonował u nas każdy element siatkarskiego rzemiosła - ocenił Chęciński. - Dzielnie radziła sobie najmłodsza na boisku, 16-letnia Patrycja Kazula.

Do końca trzecioligowych zmagań siatkarkom z Płocka został tylko jeden mecz wyjazdowy - 16 kwietnia z zajmującym czwarte miejsce KKS Kozienice.

Ale to nie koniec sezonu. Volley chce bowiem przystąpić do baraży o drugą ligę. Turnieje półfinałowe zaplanowano od 29 kwietnia, finałowe - 13maja. Losowanie dopiero przed nami.

- To nasz pierwszy, bardzo udany sezon w rozgrywkach seniorskich, ale się nie zatrzymujemy. Mamy chyba najrówniejszy zespół na Mazowszu, do wygrania ligi zabrakło niewiele, troszkę doświadczenia - dodał szkoleniowiec.

MUKS Volley Płock - Lider Radom 3:0 (25:17, 25:18, 27:25)

Volley - Perła Złotokłos 3:0 (27:25, 25:17, 25:20)

Lider Radom - Volley Płock 0:3 (17:25, 13:25, 18:25)

Więcej o: