Pierwsze starcie Wisły o Final 4 Pucharu Polski

Po przerwie na reprezentacje, piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wracają do obowiązków w klubie. W środę o godz. 18 zagrają u siebie z Zagłębiem Lubin w ćwierćfinale Pucharu Polski.

W przerwie od ligowych rozgrywek aż dziewięciu zawodników Orlen Wisły wystąpiło w meczach swoich drużyn narodowych. Trzech Polaków (Adam Wiśniewski, Marcin Wichary, Michał Daszek), dwóch Hiszpanów (Rodrigo Corrales i trener Manolo Cadenas), Rumun Valentin Ghionea, Portugalczyk Tiago Rocha, Rosjanin Dmitrij Żytnikow i Brazylijczyk Jose de Toledo.

Większość z nich wróciła do klubu już w poniedziałek. Byli zmęczeni fizycznie i psychicznie, ale bez kontuzji. Po południu wzięli udział w zajęciach, normalnie trenowali, a potem przeszli odnowę biologiczną. We wtorek zespół odbył kolejny trening.

Nie wziął w nim udziału Dan Racotea, który boryka się z urazem mięśni brzucha. Na pewno nie zagra w środę w pucharowym starciu z Zagłębiem. Ma zaplanowaną wizytę w klinice Rehasport w Poznaniu.

Pod znakiem zapytania stoi jego występ w półfinale mistrzostw Polski z Azotami Puławy. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane już w sobotę (godz. 14) i niedzielę (godz. 18) w Płocku.

Być może zdąży wrócić na rewanżowy pojedynek pucharowy w Lubinie, który jest zaplanowany na 27 kwietnia.

Więcej o: