Comarch Cracovia - pięć dni w mistrzowskim wydaniu w Tauron Arenie [TERMINY LIGI MISTRZÓW]

Mistrz Polski zwrócił się do miasta z prośbą o pomoc w organizacji meczów Ligi Mistrzów w hali w Czyżynach.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Krakowianie zdobyli złote medale i jedną z nagród jest dzika karta do elitarnej Ligi Mistrzów. Zagra w niej 48 zespołów podzielonych na 16 grup. To oznacza, że Cracovia będzie miała dwóch rywali (pozna ich 3 maja). Z grupy wychodzą dwa zespoły, więc nawet dla debiutanta nie jest to zadanie nie do wykonania.

By dodać meczom prestiżu, klub chciałby je rozegrać w Tauron Arenie Kraków. Tym bardziej że hala w Czyżynach sprawdza się przy organizacji wydarzeń sportowych. W ubiegłym roku gościła m. in. hokejowe mistrzostwa świata dywizji IA.

Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii, chciałby, by mecze LM zostały rozegrane w Tauron Arenie Kraków. Podkreśla jednak, że koszt wynajęcia przekracza możliwości finansowe klubu i liczy na pomoc miasta. Zarząd właśnie zwrócił się do pomoc prezydenta Krakowa. - Cieszymy się z wielkiego sukcesu krakowskiego klubu i oczywiście spojrzymy łaskawym okiem - zapewnia Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który zajmuje się m.in. pomocą w organizowaniu wydarzeń w hali. - Czekamy na szczegóły oferty ze strony Cracovii. Najlepiej byłoby, gdyby terminy meczów zbiegały się z planowanymi ślizgawkami dla mieszkańców. Mrożenie tafli tylko na jeden dzień to rzeczywiście duży wydatek.

I tak właśnie będzie. Cracovia w poniedziałek poinformowała, jakie terminy udało się jej wynegocjować w rozmowach z szefami LM. Pierwszy mecz miałby się odbyć 9 września, a drugi dwa dni późnej. Do tego TVP zaproponowała, by 13 września rozegrać w hali Superpuchar między Cracovią i GKS Tychy. To by oznaczało co najmniej tydzień lodowiska w użytku, a przed lub po można by zorganizować ślizgawki dla mieszkańców Krakowa.

- Skoro są terminy i inne szczegóły, to można usiąść do stołu i rozmawiać - podkreśla Kowal.