Ruch Chorzów. Klub zgodził się na baraż o grupę mistrzowską, ale pomysł upadł

Ruch Chorzów nie chciał, żeby sprawa spornego miejsca w mistrzowskiej ósemce rozstrzygała się przy zielonym stoliku. Niebiescy chcieli rozegrać baraż z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale ?Górale? nie przystali na takie rozwiązanie.

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Wydaje się, że sprawa barażu, który miałby rozstrzygnąć o miejscu w mistrzowskiej ósemce, upadła bezpowrotnie. Przypominamy, że po decyzji Trybunału Arbitrażowego przy PKOl, który zawiesił karę minusowego punktu dla Lechii Gdańsk, promocję do lepszej ósemki - kosztem Ruchu Chorzów - uzyskało Podbeskidzie. Zadecydowało o tym ranking fair play, bowiem obie drużyny miały tyle samo punktów oraz taki sam bilans bramek i bezpośrednich spotkań.

Ranking fair play to bardzo mętne zestawienie. Coś jak oceny sędziów podczas jazdy figurowej jazdy na lodzie. Gdyby decydowały liczby, to Ruch byłby przed Podbeskidziem, gdyż jego piłkarze mają na koncie - sumarycznie - mniej żółtych i czerwonych kartek. Do rankingu wliczają się jednak również oceny delegatów, a to już odczucia mocno subiektywne...

Decyzja Trybunału zawiesiła karę. W środę okaże się, czy ją uprawomocni, czy może wszystko wróci do stanu sprzed ubiegłego piątku: Lechia znowu straci punkt, a Podbeskidzie wypadanie poza ósemkę. Stałoby się tak, gdyż w dodatkowej tabeli z Ruchem i Lechią byłoby najsłabsze.

Czy to realne scenariusz? Jeżeli miałyby decydować tylko regulaminy, to tak. Tyle że pewnie teraz zaczną się podjazdy, naciski, lobbowanie... Taki ranking fair play w wydaniu prawników. Ruch nie chciał być pionkiem na planszy i był gotowy rozegrać baraż. Do klubu wpłynęło już nawet pismo z Ekstraklasy w tej sprawie. Mecz miał się odbyć w środę w Tychach.

Podbeskidzie powiedziało jednak "nie". "Górale" postanowili poczekać do środy i ostateczną decyzję Trybunału. Kto na tym wygra? Łatwiej jednak wskazać przegranego. Kibiców, piłkarzy, trenerów, którzy wbrew sobie stali się uczestnikami tej farsy.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: