Rozgrywający Vive MVP meczu z Tunezją. Kontuzja Szmala

Karol Bielecki, rozgrywający Vive Tauron Kielce został wybrany najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu Polska- Tunezja w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio.

Popularny "Kola" (przed rozpoczęciem meczu otrzymał on dyplom za postawę fair play w sporcie od Międzynarodowego Komiteteu Fair Play) zdobył siedem bramek, a oddał osiem rzutów. W 49. minucie miał również ważny przechwyt w obronie, po którym za chwilę Michał Daszek powiększył przewagę biało-czerwonych do pięciu goli (25:20).

Oprócz Bieleckiego zagrało sześciu zawodników Vive: Sławomir Szmal, Krzysztof Lijewski, Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski, Mateusz Jachlewski i Mateusz Kus. Ten ostatni już po 120 sekundach meczu zdobył swojego pierwszego gola w kadrze. Natomiast Szmal opuścił parkiet po kwadransie, bo doznał kontuzji. Ma przejść badania, po których okaże się jak poważny to uraz.

Natomiast "Dzidziuś" w 34 minucie uczestniczył w przepychankach między zawodnikami obu zespołów. W ich efekcie rozgrywający Vive oraz jego brat Bartosz otrzymali dwie minuty kary.

Polska - Tunezja 28:24 (15:13)

Polska: Szmal, Wichary - Bielecki 7 (2), B. Jurecki 5, Jachlewski 3, Lijewski 3, M. Jurecki 2, Syprzak 2, Krajewski 1, Chrapkowski 1, Gierak 1, Szyba 1, Kus 1, Daszek 1, Rojewski, Wiśniewski.