Młodzicy Czarnych w półfinałach MP. W Kielcach wygrali wszystkie mecze!

Adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? okazali się bezkonkurencyjni na turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski młodzików. Podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego awansowali tym samym do kolejnej fazy rozgrywek ogólnopolskich

Zawody z udziałem Czarnych i pięciu innych zespołów rozpoczęły się w ostatni piątek. Po trzech dniach zmagań stało się jasne, że radomianie zwyciężyli w kieleckim ćwierćfinale. Młodzicy Czarnych najpierw rozprawili się z Salosem Ostróda, a następnie z BAS-em Białystok. W sobotę zaprezentowali się wyśmienicie w starciu z MKS-em Kraśnik, a w niedzielnym finale nie dali szans gospodarzom, czyli ekipie Plasu Kielce. Tylko powiedzieć, że w całym turnieju młodzicy Czarnych nie stracili ani jednego seta!

- Jechaliśmy na ten turniej z małymi obawami, bo wiedzieliśmy że zagrają tam bardzo silne zespoły. I to się potwierdziło. Na szczęście chłopcy zagrali bardzo dobre zawody. Te elementy, które ćwiczyliśmy na treningach i w meczach sparingowych grały nam w Kielcach. Szczególnie obawialiśmy się rywalizacji z Basem i Kielcami, bo na turniejach towarzyskich przegrywaliśmy z tymi zespołami. Ale w spotkaniach o stawkę zdołaliśmy pokonać te drużyny. Cieszymy się i czekamy na półfinały mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 23 - 24 kwietnia - powiedział trener Jaskulski.

Wyniki (w tej kategorii wiekowej gra się do dwóch wygranych setów):

RCS Czarni Radom - SALOS Ostróda 2:0 (25:13, 25:7), RCS Czarni - BAS Białystok 2:0 (25:19, 25:17), RCS Czarni - MKS Kraśnik 2:0 (25:18, 25:19). Finał: DMKS Plas Kielce - RCS Czarni 0:2 (19:25, 18:25).

Kadra młodzików Czarnych: Alex Chodakowski, Hubert Bujak, Bartosz Sławiński, Wiktor Trzos, Bartłomiej Przybylski, Eryk Domagała, Oskar Prokopczyk, Adam Dybus, Stanisław Sowa, Jakub Żurowski, Dominik Szymański, Marcel Szczęsny, Piotr Skałbania, Jakub Barnowski. Trenerzy: Krzysztof Jaskulski, Arkadiusz Sawiczyński.

Więcej o: