Trzy punkty Wigier Suwałki. Zwolniony szkoleniowiec

Piłkarze Wigier odnieśli pierwszą wygraną po zimowej przerwie w I lidze. Zespół z Suwałk pokonał 1:0 w sobotę na wyjeździe Chojniczankę Chojnice.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zawodnicy Wigier słabo rozpoczęli wiosenne zmagania na zapleczu ekstraklasy. Dlatego też w klubie z Suwałk doszło do zmiany trenera. Z prowadzenia drużyny zrezygnował Donatas Vencevicius, a nowym szkoleniowcem został Dominik Nowak. W pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego trenera Wigry zremisowały 2:2 na własnym stadionie z MKS-em Kluczbork. W sobotę była już wygrana.

Jedyną bramkę w meczu w Chojnicach zdobył w 88. minucie Martin Baran.

- Cieszymy się z wygranej. Zespół nosił ciężki balast nie tylko dlatego, że nie mógł wygrać u siebie, ale ostatnio również na wyjeździe. Byliśmy na samym dnie i teraz podnieśliśmy się delikatnie z kolan i to jest bardzo ważne - mówił po spotkaniu Dominik Nowak. - Gratuluję mojemu zespołowi konsekwencji w realizowaniu założeń taktycznych, które sobie wytyczyliśmy przed spotkaniem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że silną stroną Chojniczanki będą stałe fragmenty gry i to się potwierdziło, bo było dużo takiego zagrożenia. My jednak w tych sytuacjach potrafiliśmy doskonale bronić. Był to mecz walki, dwa zespoły czekały na ten jeden błąd, my ten błąd wykorzystaliśmy i cieszymy się z tego zwycięstwa. Powoli musimy już myśleć o następnym spotkaniu u siebie z Pogonią Siedlce. Musimy popracować jeszcze mocniej i jeszcze konsekwentniej nad tym, żeby zespół jeszcze lepiej prezentował się na boisku.

Dzięki zdobytym trzem punktom Wigry awansowały na 15. pozycję (barażową) w tabeli I ligi. Z kolei Chojniczanka jest 14. Po porażce z ekipą z Suwałk zwolniony został trener drużyny z Chojnic Mariusz Pawlak.

Więcej o: