Udany rewanż Pogoni Baltica. Dalej gra o mistrzostwo

Pogoń Baltica we własnej hali odrobiła straty z pierwszego meczu ćwierćfinałowego fazy play-off PGNiG Superligi. Szczecinianki pokonały Łączpol Gdańsk 36:21.

W pierwszym meczu podopieczne Adriana Struzika nieoczekiwanie przegrały na wyjeździe 26:27 i w kameralnej hali przy Twardowskiego musiały nadrobić minimalny dystans. Podrażniona wpadką Pogoń w sobotę nie pozostawiła rywalkom z wybrzeża żadnych złudzeń i zdeklasowała je już w pierwszej połowie.

Od początku

Kluczem do sukcesu okazały się skuteczne skrzydła, które już niejednokrotnie ratowały Pogoń w kłopotach. W sobotę Daria Zawistowska i Joanna Gadzina celowniki nastawiły już na początku spotkania, dzięki czemu szybko udało się wyjść na okazałe prowadzenie i rozstrzygnąć losy dwumeczu już po 30 minutach.

Na bramkę gdańszczanek sunął kontratak za kontratakiem i do przerwy było 18:11.

Formalność

W drugiej połowie Struzik dał trochę więcej pograć rezerwowym zawodniczkom, przez co rywalki odrobiły część strat. Wynik w żadnym momencie nie był jednak zagrożony i Pogoń w dobrym stylu awansowała do półfinału mistrzostw Polski. Zmierzy się w nim ze zwycięzcą pary Vistal Gdynia - Zagłębie Lubin.

Szczecinianki z tym drugim zespołem zagrają jednak najpierw w Final Four Pucharu Polski. Turniej odbędzie się za tydzień, właśnie na Dolnym Śląsku.

Pogoń Baltica Szczecin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 36:18 (18:11)

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Gadzina 5, Szczecina 4, Sabała 4, Królikowska 4, Stasiak 3, Głowińska 3, Jaszczuk 3, Kochaniak 2, Noga 1, Masna 1, Koprowska, Bancilon, Zimny.