Nadwiślan Góra - ROW 1964 Rybnik 2:1. Egipcjanin znowu trafił

Nadwiślan ostatnie 25 minut grał w dziesiątkę, ale zdołał utrzymać korzystny wynik. Dla rybniczan to trzecia kolejna porażka.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Intensywne opady deszczu dość mocno rozmoczyły boisko w Górze położone nieopodal Wisły. Piłkarze obu drużyn nie mieli jednak problemów z konstruowaniem akcji. Lepszy w pierwszej połowie był w tym Nadwiślan.

Od początku zaatakowali gospodarze. Strzał Kamila Bętkowskiego był jeszcze minimalnie niecelny, ale Mohamed Essam i Filip Korneta strzelali już celnie. Dobrze w rybnickiej bramce spisywał się jednak Daniel Kajzer.

Nadwiślan konstruował składniejsze akcje, ale to rybniczanie strzelili pierwszego gola. Lewą stroną przedarł się Paweł Mandrysz i strzałem w krótki róg pokonał Roberta Błąkałę.

Górzanie niedługo potem wyrównali. Z wolnego zacentrował Bętkowski, a celną główką popisał się Tomasz Margol. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla gospodarzy strzelił Essam. Egipcjanin świetnie powalczył w polu karnym i mimo asysty trzech obrońców pokonał bramkarza rywali.

Rybniczanie w tarapatach byli także po przerwie. Bętkowski ładnie ograł Marka Krotofila i górzanie wyszli trzech na jednego. Piotr Ceglarz oddał piłkę Bętkowskiemu, ale ten z bliska fatalnie spudłował.

Od 65. minuty gospodarze grali w liczebnym osłabieniu. Ceglarz był przygotowany do zmiany, ale jeszcze przed jej dokonaniem opóźniał grę i dostał drugą żółtą kartkę.

Rybniczanom niewiele to pomogło. Grając w przewadze stworzyli właściwie tylko jedną dogodną sytuację do wyrównania, kiedy Błąkała z najwyższym trudem wyłapał piłkę po strzale głową Krotofila.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę dostał jeszcze Gabriel Nowak i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Nadwiślan zdobył ważne trzy punkty i opuścił strefę spadkową.

Nadwiślan Góra - ROW 1964 Rybnik 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Mandrysz (25.), 1:1 Margol (37.), 2:1 Essam (45.)

Nadwiślan: Błąkała - Korneta Ż, Margol, Bedronka, Wójcik - Bętkowski, Kaszok, Wasiluk, Widuch (76. Sławomir Musiolik), Ceglarz Ż CZ (65.) - Essam (70. Ogrocki Ż).

ROW 1964: Kajzer - Janik (65. Nowak Ż CZ (90. + 1.)), Grolik, Krotofil, Gojny - Siwek (70. Reinhard), Jary, Muszalik, Gładkowski (46. Płonka), Mandrysz (86. Dzierbicki) - Sebastian Musiolik.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: