Kilka tysięcy widzów pożegnało stadion Radomiaka

W sobotnim pikniku sportowym, podczas którego pożegnano stadion Radomiaka przy ulicy Struga 63, bawiło się kilka tysięcy osób. Kulminacyjnym punktem imprezy, był towarzyski mecz pomiędzy Radomiakiem a Stomilem Olsztyn.

Już od godziny 12., na stadionie im. Braci Czachorów pożegnalne mecze na murawie, która za kilka dni zamieni się w plac budowy, rozegrali trampkarze z radomskich klubów: Talencik, Młodzik, Orlik, Radomiak, a także z Orła Wierzbica i Energii Kozienice.

Po nich kibicom przypomnieli się oldboje, którzy z kolei skonfrontowali siły z samorządowcami. Tych ostatnich wspierali także fani Zielonych. Lepsi okazali się - byli piłkarze Radomiaka, wygrywając 3:2.

Później od godziny 15. rozpoczął się mecz towarzyski. W nim zagrały drużyny, pauzujące w weekendowej kolejce I i II ligi, a więc Radomiak Radom i Stomil Olsztyn.

Pojedynek miał towarzyski charakter, ale oba zespoły przystąpiły do rywalizacji w bojowych nastrojach. Trener gospodarzy Jacek Magnuszewski dał szansę w pierwszej połowie, w dużej mierze piłkarzom, którzy w rozgrywkach ligowych nie spędzają wielu minut na boisku. Mieli oni zatem coś do udowodnienia szkoleniowcowi.

Pierwsza część pojedynku nie przyniosła jednak większych emocji, a Radomiak przegrywał 0:2. Co więcej, miejscowi, ani razu nie zostali dopuszczeni przez dojrzalej grających rywali, pod ich pole karne.

Pierwszy celny strzał, Radomiak za sprawą Krzysztofa Ropskiego oddał w 65. minucie, ale bramkarz Michał Leszczyński spokojnie chwycił piłkę. Kilka chwil wcześniej z ostrego kąta bramkarza próbował zaskoczyć Dariusz Brągiel, ale uderzenie skrzydłowego przeszło tuż obok słupka.

W końcu w 89. minucie padła ostatnia bramka przy ulicy Struga 63, a jej autorem został obrońca Norbert Jędrzejczyk. Piłkarz do siatki Stomilu trafił z najbliższej odległości, wykorzystując zamieszanie podbramkowe.

Radomiak Radom - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)

Bramki: Jędrzejczyk - Głowacki, Kujawa.

Warto wiedzieć:

Oficjalne mecze reprezentacji Polski:

1991 - Polska - Walia 0:0

1993 - Polska - Finlandia 2:1

1994 - Polska - Białoruś 1:1

Mecze nieoficjalne:

1978 - Polska - Chemie Halle 5:1

2000 - Polska - Radomiak 7:1

Najwyższe zwycięstwo Radomiaka u siebie (15:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki).

Więcej o: