Żużlowe derby Podkarpacia. Pierwsze od ponad 10 lat

W niedzielę na stadionie miejskim w Rzeszowie dojdzie do pierwszych od ponad dekady żużlowych derbów Podkarpacia. Stal Rzeszów podejmie KSM Krosno. Faworytem są gospodarze.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Kibice w naszym regionie długo czekali na taki mecz. Krośnianie w ostatnich latach występowali bowiem w II lidze, a rzeszowski żużel balansował pomiędzy I ligą i ekstraklasą. W tym sezonie połączono jednak I i II szczebel rozgrywkowy, dlatego obie ekipy wylądowały w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Teoretycznie jednak miejsce obu będzie na dwóch przeciwległych biegunach tabeli, ale jak zwykle wszystko zweryfikuje tor. A po dwóch pierwszych kolejkach na dobrą sprawę nie wiadomo na co stać stalowców. Na inaugurację podopieczni trenera Janusza Ślączki pokonali na własnym torze Orła Łódź 50:39, ale tydzień później dostali srogie lanie w Gdańsku od Wybrzeża, aż 28:62. - Trzeba się odbić po tej porażce, zapomnieć o Gdańsku i znów wygrywać - mówi Janusz Ślączka, trener Stali.

Jeszcze gorzej sezon zaczęli żużlowcy z Krosna. KSM przegrał dwa pierwsze pojedynki, z Wandą w Krakowie i u siebie z Lokomotivem Daugavpils. Mimo tego krośnianie nadal stawiają na polski skład, w którym znajdują się trzej dobrzy znajomi rzeszowian, Marcin Rempała, Mirosław Jabłoński i Tomasz Chrzanowski, którzy w przeszłości bronili barw zespołu z Rzeszowa.

Obecny skład Stali zmieni się nieco w porównaniu z poprzednimi spotkaniami. W miejsce Duńczyka Nicklasa Porsinga pojedzie jego rodak Rene Bach. - Porsing miał wcześniej zaplanowany mecz w Anglii - mówi trener Ślączka. Duńczyk jednak zawiódł w Gdańsku przywożąc dwa defekty. - Z silnikami już z pewnością się uporał - dodaje szkoleniowiec.

Bach przyjedzie do Rzeszowa w sobotę, by jak najlepiej dopasować się do toru, o ile pogoda pozwoli na treningi. Problemy za sobą ma już chyba też Anglik Scott Nicholls. - Zachował się jak profesjonalista. Przywiózł nowy silnik, wygląda to dobrze - chwali żużlowca Janusz Ślączka, który znów skorzysta z opcji "gościa" jeśli chodzi o pozycję juniora. Zagadką pozostaje tylko, czy ponownie będzie to Rafał Karczmarz, który do tej pory prezentował się bardzo dobrze, czy ktoś inny.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 15.

Awizowane składy:

Stal Rzeszów: 9. Karol Baran, 10. Rene Bach, 11. Maciej Kuciapa, 12. Scott Nicholls, 13. Dawid Lampart, 15. Grzegorz Bassara

KSM Krosno: 1. Marcin Rempała, 2. Ernest Koza, 3. Patryk Malitowski, 4. Tomasz Chrzanowski, 5. Mirosław Jabłoński, 7. Adrian Bialk

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: